Berner Rundfahrt Selections Nationales Saison 27

1 Cazorla Henrique Spain SaxooBank Spain 5h41m31.3s 50
2 Van Springel Thibaud Belgium Logitech-Fossil Belgium 0s 45
3 Hore Ma’a New-Zealand dorsen New-Zealand 0s 42
4 Bartunek Ladislav Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s 40
5 Stuwaert Sjoerd The Netherlands loganteam The Netherlands 0s 38
6 Davidsson BörjeUCV Leader Sweden pegoumas Sweden 0s 36
7 Davidsson Jeremias Sweden pegoumas Sweden 0s 34
8 Hallop Olas Estonia team 42 Estonia 0s 32
9 Adenauer Konrad Germany C.C.Gruissan Germany 0s 30
10 Kamyshev Pavel Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s 28
11 Lyalko Askar Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s 26
12 Angelsen OleUCV Leader Norway BVS Norway 8.5s 24
13 Lavrinsek KazmerSlovenia Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 8.5s 22
14 Antón Igor Spain SaxooBank Spain 8.5s 20
15 Kun Bolodenka Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 8.5s 18
16 Fritsch Erik Germany C.C.Gruissan Germany 8.5s 16
17 Osvaldo Manuel Argentina boukhateam Argentina 8.5s 14
18 Davidsen Ole Norway BVS Norway 16.6s 13
19 Grissmann Cedrik Austria Phoenix Austria 16.6s 12
20 Alstrand Oskar Finland destran Finland 16.6s 11
21 Jansen Ole heinar Norway BVS Norway 16.6s 10
22 Aasgaard Osvald Norway BVS Norway 16.6s 9
23 Jacobsen Ole heinar Norway BVS Norway 16.6s 8
24 Spinelli AdolfoUCV Leader Italy PTeam Italy 16.6s 7
25 Van der Straeten Dieuwert Belgium Logitech-Fossil Belgium 16.6s 6
26 Gregorac Wladimir Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 16.6s 5
27 Cole Gregg New-Zealand dorsen New-Zealand 16.6s 4
28 Vermaelen Paul Belgium Logitech-Fossil Belgium 16.6s 3
29 Fisher Paul Belgium Logitech-Fossil Belgium 16.6s 2
30 O'Shanahan Ruairi Eire Cannondale Eire 16.6s 1
31 Lasutkin Kanstantin Belarus Baiona Belarus 16.6s
32 Raimbekov Dimitri Kazakhstan VSB Kazakhstan 16.6s
33 Bischofberger GuillaumeWorld ChampionUCV LeaderWorld Cup's leader Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 31s
34 Carew John Norway BVS Norway 31s
35 Lendl Vilem Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 31s
36 Bramoonen Klaas Belgium Logitech-Fossil Belgium 31s
37 Haavardsholm Ole heinar Norway BVS Norway 31s
38 Abraham Demian Argentina boukhateam Argentina 31s
39 Nielsen Jokum Denmark alphadog Denmark 31s
40 Davidsen Edvald Norway BVS Norway 31s
41 Bailly Eddy Belgium Logitech-Fossil Belgium 31s
42 Būga Marijonas Lithuania lepoar-shack Lithuania 31s
43 Evensen Heintje Norway BVS Norway 31s
44 Kupeshov AlexKazakhstan Kazakhstan VSB Kazakhstan 31s
45 Lindberg Gudmund Sweden pegoumas Sweden 31s
46 Moore Levy USA bubbagump USA 31s
47 Berg Tim Sweden pegoumas Sweden 31s
48 Flegel Lucas Germany C.C.Gruissan Germany 31s
49 Van garderen Tejay USA bubbagump USA 31s
50 Reynolds Ralf USA bubbagump USA 31s
51 Häland Helge Sweden pegoumas Sweden 31s
52 Sorsa Joona Finland destran Finland 31s
53 Langeveld Martijn The Netherlands loganteam The Netherlands 41.1s
54 Philippoussis Judd Australia Ratatouille-FC Australia Puncture 41.1s
55 Ertl Louis Austria Phoenix Austria 41.1s
56 Schwarzenegger Arnold Austria Phoenix Austria 41.1s
57 Lorente Gillermo Spain SaxooBank Spain 41.1s
58 Von trier Erland Denmark alphadog Denmark 41.1s
59 Witschg Valentijn The Netherlands loganteam The Netherlands 41.1s
60 Evans Jensen United Kingdom combslaville United Kingdom 41.1s
61 Merckx Edwin Belgium Logitech-Fossil Belgium 41.1s
62 Christoffersen Kaj Denmark alphadog Denmark 41.1s
63 Boltzmann Mathis Austria Phoenix Austria 41.1s
64 Heidegger MaximilianAustria Austria Phoenix Austria 41.1s
65 Kaino Richard New-Zealand dorsen New-Zealand 41.1s
66 Wolf Marlon Austria Phoenix Austria 41.1s
67 Batur Vitaly Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 41.1s
68 Gilbert Philippe Canada 49ers Canada 41.1s
69 Boška Radomír Slovakia CK Karlovka Slovakia 41.1s
70 Kolessov Fomenko Kazakhstan VSB Kazakhstan 41.1s
71 Kô Sho Japan Akumetsu Japan 41.1s
72 Vallée Jack Canada 49ers Canada 41.1s
73 Calabri Abramo Italy PTeam Italy 41.1s
74 Ghyselinck Aarjen Belgium Logitech-Fossil Belgium 41.1s
75 Arbalez Fidel Colombia FoudreBlanche Colombia 41.1s
76 Hurtado Juan Colombia FoudreBlanche Colombia 41.1s
77 Luque de Serralonga Valentime Mexico Cool Cycling Mexico 41.1s
78 Cederbaum Julius Germany C.C.Gruissan Germany 41.1s
79 Obregon Hernan Colombia FoudreBlanche Colombia 41.1s
80 Östensson Glenn Sweden pegoumas Sweden 41.1s
81 Court Bith Eire Cannondale Eire 41.1s
82 Bachan Miloslav Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 41.1s
83 Gesink Robert The Netherlands loganteam The Netherlands 41.1s
84 Hutchinson Félix Canada 49ers Canada 41.1s
85 Linkgreim Ervin Estonia team 42 Estonia 41.1s
86 Blaze John Canada 49ers Canada 41.1s
87 Nikolasen Laurits Denmark alphadog Denmark 41.1s
88 Reyes Hilario Colombia FoudreBlanche Colombia Puncture 41.1s
89 Koch Harper Germany C.C.Gruissan Germany 41.1s
90 Bauer Jack New-Zealand dorsen New-Zealand 54.2s
91 Uesugi TsurayukiJapan Japan Akumetsu Japan 54.2s
92 Olano Abraham Spain SaxooBank Spain 54.2s
93 Wouterson Wouter The Netherlands loganteam The Netherlands 54.2s
94 Sytchkine Kasimir Russia Gazprom Team Russia 54.2s
95 Straižys Marcelijus Lithuania lepoar-shack Lithuania 54.2s
96 Begines Willard Mexico Cool Cycling Mexico 54.2s
97 Kalmus Sagan Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 54.2s
98 Zysman Stefan Poland Korps Team Poland 54.2s
99 Le bon JohannUCV Leader France Europcar Vendée U France 54.2s
100 Scott Adel Australia Ratatouille-FC Australia 54.2s
101 Boyle Max Eire Cannondale Eire 54.2s
102 Rajnik Taras Kazakhstan VSB Kazakhstan 54.2s
103 Dos Caras Edelfonso Mexico Cool Cycling Mexico 54.2s
104 Vegov Pedrov Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 54.2s
105 Le Mével Fabien France Europcar Vendée U France 54.2s
106 Outounbaïev Muzzafar Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 54.2s
107 Alexander JoshuaUSA USA bubbagump USA 54.2s
108 Koinigg Noel Austria Phoenix Austria 54.2s
109 Rodriguez Rolando Colombia FoudreBlanche Colombia 54.2s
110 Héraud Jimmy France Europcar Vendée U France 54.2s
111 Ivanc Damjan Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 54.2s
112 De py Johann Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 54.2s
113 Terleckas OsvaldasWorld Cup's leader Lithuania lepoar-shack Lithuania 54.2s
114 Tiendalli Wouter The Netherlands loganteam The Netherlands 54.2s
115 Kofoed Svend Denmark alphadog Denmark 54.2s
116 Uesugi Mozuke Japan Akumetsu Japan 54.2s
117 Gallardo Horacio Argentina boukhateam Argentina 54.2s
118 Becerra Narcizo Mexico Cool Cycling Mexico 54.2s
119 fon Freitāgs Hanss Latvia Team Marmotte Latvia 54.2s
120 Perez Carlos andres Colombia FoudreBlanche Colombia 54.2s
121 Kawada Taizo Japan Akumetsu Japan 54.2s
122 Nawa Naomochi Japan Akumetsu Japan 54.2s
123 Robinson Seth USA bubbagump USA 54.2s
124 Cole Greg New-Zealand dorsen New-Zealand 54.2s
125 Giacinti Inigo Argentina boukhateam Argentina 54.2s
126 Kjeldsen Lars Denmark alphadog Denmark 54.2s
127 Birget Marji Luxembourg nanakiteam Luxembourg 54.2s
128 Bergman Ingmar Sweden pegoumas Sweden 54.2s
129 Bahchrer Cole Germany C.C.Gruissan Germany 54.2s
130 Crowther Hayden New-Zealand dorsen New-Zealand 54.2s
131 Simon Danny Luxembourg nanakiteam Luxembourg 54.2s
132 Mandri Rene Estonia team 42 Estonia 54.2s
133 Gaudreault Nathan Canada 49ers Canada 54.2s
134 Butler Max USA bubbagump USA 54.2s
135 Papa GedeonHungary Hungary Valdorcia Bike Hungary 54.2s
136 Bishop Peter USA bubbagump USA 54.2s
137 Pilon Xavier Canada 49ers Canada 54.2s
138 Zengin Gösta Sweden pegoumas Sweden 54.2s
139 Zambrano Nelson Colombia FoudreBlanche Colombia Puncture 54.2s
140 Van Leur Staaf The Netherlands loganteam The Netherlands 54.2s
141 Taffi Tito Italy PTeam Italy 54.2s
142 Räim EberhardUCV Leader Estonia team 42 Estonia 54.2s
143 Meldballe Anders Denmark alphadog Denmark 54.2s
144 Plasil Bohuslav Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 54.2s
145 Fofonov Madiyar Kazakhstan VSB Kazakhstan 54.2s
146 Washington Nick USA bubbagump USA 54.2s
147 De Zeeuw Hannes The Netherlands loganteam The Netherlands 54.2s
148 Jakiyanov Demetra Kazakhstan VSB Kazakhstan 54.2s
149 Kjeldsen Soren Denmark alphadog Denmark 54.2s
150 Saltanov Ratibor Russia Gazprom Team Russia 54.2s
151 Alessandrini PasqualeUCV LeaderWorld Cup's leader Italy PTeam Italy 1m24.5s
152 Adamec Andrej Slovakia CK Karlovka Slovakia 1m24.5s
153 Oba Ukiyô Japan Akumetsu Japan 1m24.5s
154 Simo Megyer Hungary Valdorcia Bike Hungary 1m24.5s
155 Castillo Nasario Mexico Cool Cycling Mexico 1m24.5s
156 Taipale Arvo Finland destran Finland 1m24.5s
157 Mascherano Alejandro Argentina boukhateam Argentina 1m24.5s
158 Insua Javi Argentina boukhateam Argentina 1m24.5s
159 Lappalainen Kalle Finland destran Finland 1m24.5s
160 Weckström Ove Finland destran Finland 1m24.5s
161 Zakharenkovitch Zdravkovitch Belarus Baiona Belarus 1m24.5s
162 Boy Damon Mexico Cool Cycling Mexico 1m24.5s
163 Nordhagen Alieu The Netherlands loganteam The Netherlands 1m24.5s
164 MacKenna Aguistin Eire Cannondale Eire 1m24.5s
165 Gattuso Rinaldo Italy PTeam Italy 1m24.5s
166 Karaha Casimir Belarus Baiona Belarus 1m24.5s
167 Vahtra Hillar Estonia team 42 Estonia 1m24.5s
168 Kraft Andreas Germany C.C.Gruissan Germany 1m24.5s
169 Sivstov Kanstantin Belarus Baiona Belarus 1m24.5s
170 Kuroda Iemitsu Japan Akumetsu Japan 1m24.5s
171 Kahma Antti Finland destran Finland 1m24.5s
172 Matiaško Adolf Slovakia CK Karlovka Slovakia 1m24.5s
173 Alberisio Norberto Italy PTeam Italy 1m24.5s
174 Golic Stanzel Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 1m24.5s
175 Andreasen Knud Denmark alphadog Denmark 1m24.5s
176 Takusine Miron Russia Gazprom Team Russia 1m24.5s
177 Grössermann Anton Germany C.C.Gruissan Germany 1m24.5s
178 Diesbach Manuel Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 1m24.5s
179 Hakkinen Kimi Finland destran Finland 1m24.5s
180 Poliakoff Yurii Russia Gazprom Team Russia 1m24.5s
181 Fabrizio Vasco Italy PTeam Italy 1m24.5s
182 Karvonen Liro Finland destran Finland 1m24.5s
183 Frank Edmund Germany C.C.Gruissan Germany 1m24.5s
184 Nuret Côme France Europcar Vendée U France 1m28.8s
185 Gadner Wilfried Austria Phoenix Austria 1m28.8s
186 Donald Glen United Kingdom combslaville United Kingdom 1m28.8s
187 Kavalchuk Milan Belarus Baiona Belarus 1m28.8s
188 Baba Atilla Hungary Valdorcia Bike Hungary 1m28.8s
189 Kouvaiev Sergei Russia Gazprom Team Russia 1m28.8s
190 Zankovets Jarmilovitch Belarus Baiona Belarus 1m28.8s
191 Patlasov Živov Belarus Baiona Belarus 1m28.8s
192 Aldinger Sebastian Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 1m28.8s
193 Riquelme Mikel Argentina boukhateam Argentina Fall 1m28.8s
194 Riedmatten Jason Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 1m28.8s
195 Miles Breandan Eire Cannondale Eire 1m28.8s
196 Flora László Hungary Valdorcia Bike Hungary 1m28.8s
197 Hurkovovitch Bogomil Belarus Baiona Belarus 1m28.8s
198 Halasz Lantos Hungary Valdorcia Bike Hungary 1m28.8s
199 Sidorski Radosław Belarus Baiona Belarus 1m28.8s
200 Poliakov Yurii Russia Gazprom Team Russia 1m28.8s
201 Auf der Maur Robert Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 1m28.8s
202 Smith Ben New-Zealand dorsen New-Zealand 1m28.8s
203 Abbet Heddy Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 1m28.8s
204 Labourier Mathieu France Europcar Vendée U France 1m28.8s
205 Giroud Cyril France Europcar Vendée U France 1m28.8s
206 Zhitkeyev Andrey Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 1m28.8s
207 Cyr Vincent Canada 49ers Canada 1m28.8s
208 Aguet Mario Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 1m28.8s
209 Panucci Filippo Italy PTeam Italy 1m28.8s
210 Lecoq Jean-claude France Europcar Vendée U France 1m28.8s
211 Sklenka Roman Slovakia CK Karlovka Slovakia 1m28.8s
212 Bonta Soma Hungary Valdorcia Bike Hungary 1m28.8s
213 Schleck David Luxembourg nanakiteam Luxembourg 1m28.8s
214 Bajnok Igor Slovakia CK Karlovka Slovakia 1m28.8s
215 Heras Roberto Venezuela Rantanteam Venezuela 1m28.8s
216 Weiss Inocenţiu Romania MATRIX Team Romania 1m28.8s
217 Nartov Magnus Estonia team 42 Estonia 1m28.8s
218 Fomichev Toktogul Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 1m28.8s
219 Chernevol Husan Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 1m28.8s
220 Zabala Xabier Venezuela Rantanteam Venezuela 1m28.8s
221 Budõlin Priit Estonia team 42 Estonia 1m28.8s
222 Karoly Bandi Hungary Valdorcia Bike Hungary Fall 1m28.8s
223 Hlavac David Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 1m28.8s
224 Bonilla sanchez Juan pablo Colombia FoudreBlanche Colombia Puncture 1m28.8s
225 Solano José Manuel Venezuela Venezuela Rantanteam Venezuela 1m28.8s
226 Seyler Carlo Luxembourg nanakiteam Luxembourg 1m28.8s
227 Heras Rodrigo Venezuela Rantanteam Venezuela 1m28.8s
228 Alvarez perez Víctor Manuel Venezuela Rantanteam Venezuela 1m28.8s
229 Zapata Francisco Venezuela Rantanteam Venezuela 1m28.8s
230 Nedeliaïev Yurii Russia Gazprom Team Russia 1m28.8s
231 Pronzati Gustavo Italy PTeam Italy 1m28.8s
232 Alonso rodriguez Sebastián Venezuela Rantanteam Venezuela 1m28.8s
233 Brenciu Claudian Romania MATRIX Team Romania 1m54.9s
234 Power Ian United Kingdom combslaville United Kingdom 1m54.9s
235 Fico PravoslavSlovakia Slovakia CK Karlovka Slovakia 1m54.9s
236 Birze Elmārs Latvia Team Marmotte Latvia Puncture 1m54.9s
237 Fokin Stas Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 1m54.9s
238 Fraser Griffin United Kingdom combslaville United Kingdom Puncture 1m54.9s
239 Di Stefano Alfredo Argentina boukhateam Argentina 1m54.9s
240 Sullivan Casey United Kingdom combslaville United Kingdom 1m54.9s
241 Kanapyanov Konstantin Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 1m54.9s
242 Sheehy Shay Eire Cannondale Eire 1m54.9s
243 Dowsett Nigel United Kingdom combslaville United Kingdom 1m54.9s
244 Scott Jeremy United Kingdom combslaville United Kingdom Fall 1m54.9s
245 Penalba Guido Argentina boukhateam Argentina 1m54.9s
246 Nabokov Urmakhan Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 1m54.9s
247 Diaz perez Eduardo Venezuela Rantanteam Venezuela 1m54.9s
248 Tolsa Ragnvald Sweden pegoumas Sweden 1m54.9s
249 Abramov Fiodor Russia Gazprom Team Russia 1m54.9s
250 Briedis Jānis Latvia Team Marmotte Latvia 3m4.6s
251 Mindaugas Rytis Lithuania lepoar-shack Lithuania 3m4.6s
252 Kūla Hanss Latvia Team Marmotte Latvia 3m4.6s
253 Ozoliņš IlmārsWorld Cup's leader Latvia Team Marmotte Latvia 3m4.6s
254 Padilla Jake Mexico Cool Cycling Mexico 3m4.6s
255 Prūsis Antons Latvia Team Marmotte Latvia 3m4.6s
256 Puškaric Jovan Croatia Saxo Columbia Croatia 3m4.6s
257 Nikolic DragomirCroatia UCV LeaderWorld Cup's leader Croatia Saxo Columbia Croatia 3m4.6s
258 Rozenberga Osvalds Latvia Team Marmotte Latvia 3m4.6s
259 Lenardic Stanzig Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 3m4.6s
260 Labbé Anthony Canada 49ers Canada 3m4.6s
261 Kresta Blazej Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 3m4.6s
262 Lagzdiņš Viesturs Latvia Team Marmotte Latvia 3m4.6s
263 Petera Vlastil Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 3m4.6s
264 Nechifor Bernard Romania MATRIX Team Romania 3m4.6s
265 Nicoară Marius Romania MATRIX Team Romania 3m4.6s
266 Tallent Aleu Australia Ratatouille-FC Australia 3m38.6s
267 Jurkiewicz Dominik Poland Korps Team Poland 3m38.6s
268 Gomez Elizio Portugal Efapel glassdrive Portugal 3m38.6s
269 Janoška Jakub Slovakia CK Karlovka Slovakia 3m38.6s
270 Beloki Pedro Spain SaxooBank Spain Puncture 3m38.6s
271 Coloma Xaver Spain SaxooBank Spain Puncture 3m38.6s
272 Tedbbutt Glen Australia Ratatouille-FC Australia 3m38.6s
273 Zubrus Regimantas Lithuania lepoar-shack Lithuania 3m38.6s
274 Kleiza Tomas Lithuania lepoar-shack Lithuania 3m38.6s
275 Vandenbroucke Jeroen Belgium Logitech-Fossil Belgium 3m38.6s
276 Okuda Yasusuke Japan Akumetsu Japan 3m38.6s
277 Joskowiak Zenon Poland Korps Team Poland 3m38.6s
278 Specht Paul Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 3m38.6s
279 Lanero Elmer Spain SaxooBank Spain 3m38.6s
280 Filipkowski Tadeusz Poland Korps Team Poland 3m38.6s
281 Mazurkiewicz Wlodzimierz Poland Korps Team Poland 3m38.6s
282 Benitez Norberto Spain SaxooBank Spain 3m38.6s
283 Evans Kaden Australia Ratatouille-FC Australia 3m38.6s
284 Lehtonen Aadolfi Finland destran Finland 3m38.6s
285 Kasprzyk Orest Poland Korps Team Poland 3m38.6s
286 Stevens Alan United Kingdom combslaville United Kingdom 3m38.6s
287 Fitzgibbons Fergus Australia Ratatouille-FC Australia 3m38.6s
288 Dubeneckis Antanas Lithuania lepoar-shack Lithuania 3m38.6s
289 Lorente Agustín Spain SaxooBank Spain 3m38.6s
290 Jedrzejczak Jaroslaw Poland Korps Team Poland 3m38.6s
291 Ricardo Martinho Portugal Efapel glassdrive Portugal 3m38.6s
292 Rădăcanu Gigel Romania MATRIX Team Romania 3m38.6s
293 Edes Ágoston Hungary Valdorcia Bike Hungary 3m38.6s
294 Poliakov Ilian Russia Gazprom Team Russia 3m38.6s
295 Tagaya Yusuke Japan Akumetsu Japan 3m38.6s
296 De la Vega Diego Mexico Cool Cycling Mexico 3m38.6s
297 Donohoe Wesley Australia Ratatouille-FC Australia 3m38.6s
298 Zauner Paskal Austria Phoenix Austria 3m38.6s
299 Ferris Kyron Australia Ratatouille-FC Australia 3m38.6s
300 Gonsalves Evandro Portugal Efapel glassdrive Portugal 3m38.6s
301 MacQuaid AslingWorld Cup's leader Eire Cannondale Eire Puncture 3m38.6s
302 Ward Chad USA bubbagump USA 3m38.6s
303 Žvirgždauskas Gintaras Lithuania lepoar-shack Lithuania 3m38.6s
304 Dubovský Dušan Slovakia CK Karlovka Slovakia 3m38.6s
305 Smith Jon New-Zealand dorsen New-Zealand Puncture 3m38.6s
306 Samson Zlatko Slovakia CK Karlovka Slovakia 3m38.6s
307 Mazilu Silvian Romania MATRIX Team Romania 3m38.6s
308 Dragomir Stere Romania MATRIX Team Romania 3m38.6s
309 Vagnorius Feliksas Lithuania lepoar-shack Lithuania 3m38.6s
310 Ford Sean United Kingdom combslaville United Kingdom 3m38.6s
311 Sanchez Samuel Venezuela Rantanteam Venezuela 3m38.6s
312 Vugrinec Goran Croatia Saxo Columbia Croatia 3m38.6s
313 Šimunic Vladimir Croatia Saxo Columbia Croatia 3m38.6s
314 Raadik Rein Estonia team 42 Estonia 3m38.6s
315 Nedved Leo Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 3m38.6s
316 Butorac Dario Croatia Saxo Columbia Croatia 3m38.6s
317 Brkic Predrag Croatia Saxo Columbia Croatia 3m38.6s
318 Kemeneş Marcus Romania MATRIX Team Romania 3m38.6s
319 Jurca Conrad Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 3m38.6s
320 Garic Obrad Croatia Saxo Columbia Croatia 3m38.6s
321 Golub Obren Croatia Saxo Columbia Croatia 3m38.6s
322 Sinkovic Zlatan Croatia Saxo Columbia Croatia 3m38.6s
323 Frasier MaxNew-Zealand New-Zealand dorsen New-Zealand 4m53.9s
324 Frederico Calisto Portugal Efapel glassdrive Portugal 4m53.9s
325 Machado Bento Portugal Efapel glassdrive Portugal 4m53.9s
326 Joao Conrado Portugal Efapel glassdrive Portugal 4m53.9s
327 Gicquel Arthur France Europcar Vendée U France 4m53.9s
328 Mendes Tiago Portugal Efapel glassdrive Portugal 4m53.9s
329 Gerrans Simon Australia Ratatouille-FC Australia 4m53.9s
330 Pérez Cuapio Rafaael Mexico Cool Cycling Mexico 4m53.9s
331 Poraszko Adam Poland Korps Team Poland 4m53.9s
332 Rioux Adam Canada 49ers Canada 4m53.9s
333 Hauser Jan Luxembourg nanakiteam Luxembourg 4m53.9s
334 Seymour Patrick Eire Cannondale Eire 4m53.9s
335 Grzybowski Zbigniew Poland Korps Team Poland 4m53.9s
336 Vincent François-xavier France Europcar Vendée U France 4m53.9s
337 Mattos Medárd Hungary Valdorcia Bike Hungary 4m53.9s
338 Goedert-Bové Frank Luxembourg nanakiteam Luxembourg 4m53.9s
339 Kiskonen Enar Estonia team 42 Estonia 4m53.9s
340 Strauss-kahn Yannick Luxembourg nanakiteam Luxembourg 4m53.9s
341 Quinn Eugene South Africa Solo South Africa 6m4s
342 Vosloo Gerhard South Africa Solo South Africa Fall 6m4s
343 Afrikaner Dave South Africa Solo South Africa 6m4s
344 Muller Hannes South Africa Solo South Africa 6m4s
345 Uribe Urbelino Colombia FoudreBlanche Colombia 6m4s
346 Wall Szymon Eire Cannondale Eire 6m4s
347 Okrouhlicky Venceslav Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 6m4s
348 Leskovar Nickolas Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 6m4s
349 Weber Bence Luxembourg nanakiteam Luxembourg Fall 6m4s
350 Oprescu Lupul Romania MATRIX Team Romania 6m4s
351 Ospanov Beibitzhan Kazakhstan VSB Kazakhstan 7m17.4s
352 Strombergs Toms Latvia Team Marmotte Latvia 7m57.7s
353 Fourie Paul Alexander South Africa Solo South Africa 8m20.5s
354 Mxenge Carl South Africa Solo South Africa 8m20.5s
355 Dalton Donald South Africa Solo South Africa 8m20.5s
356 Jooste Marc South Africa Solo South Africa 8m20.5s
357 Bauer Michael Luxembourg nanakiteam Luxembourg 11m41.2s
358 Campbell Junior South Africa Solo South Africa 14m7.6s
359 Moutinho Abel Portugal Efapel glassdrive Portugal 14m58.2s
360 Hugo viana Adão Portugal Efapel glassdrive Portugal 17m22.1s