Clm Heikevikken Nesttun Selections Nationales Saison 19

1 Macha Jozef [Czech Republic ] SISTAFOND 0h44m39s 50
2 Kopp Ruben [Switzerland ] team18 0.5s 45
3 Backstedt Magnus [Sweden ] Aile de Faucon 2.6s 42
4 Clarke Neil [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 2.8s 40
5 Podgorski Roman [Poland ] aros team 4.2s 38
6 Kashechkin Andrei [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 4.4s 36
7 Lehnart Timeo [Germany ] Mimi Team 7.4s 34
8 Ignatiev Fadei [Russia ] Killer Instinct 7.5s 32
9 Harinordoqui Demetrio [Spain ] Team Golden Font 7.6s 30
10 Briand Roger [France ] Red Bull 9.3s 28
11 Nash Justin [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 9.8s 26
12 Liikkanen Kristian [Finland ] lemasson49 10.3s 24
13 Velo Marco [Italy ] PandaTeam 10.5s 22
14 Stybar Zdenek [Czech Republic ] SISTAFOND 11s 20
15 Andersen Lars [Denmark ] Apple-Gronjaer 11.2s 18
16 Safin Marat [Russia ] Killer Instinct 11.6s 16
17 Lopes Giovanni [Spain ] Team Golden Font 11.9s 14
18 Andrle Tomas [Czech Republic ] SISTAFOND 12s 13
19 Anderson Karl [Norway ] radiocheck 12.3s 12
20 Pöstinger Siegfried [Austria ] liberte 13.4s 11
21 Amel Pierre-etienne [Belgium ] Logitech-Fossil 13.5s 10
22 Tardif Tyler [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 13.5s 9
23 Planty Ivan [France ] Red Bull 13.6s 8
24 Hedman Sven [UCV Leader] [Sweden ] Aile de Faucon 14.1s 7
25 Zijlstra Ruben [The Netherlands ] jeyson 14.5s 6
26 Pietropolli Feliciano [Italy ] PandaTeam 14.6s 5
27 Alvbersten Ole heinar [Norway ] radiocheck 14.7s 4
28 Heidegger Lukas [Austria ] liberte 14.9s 3
29 Bramolada Henrique [Spain ] Team Golden Font 15s 2
30 Verstraeten Teun [The Netherlands ] jeyson 15.6s 1
31 Craig Tim [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 15.7s
32 Heidegger Lars [Austria ] liberte 15.8s
33 Clapton Jean [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 15.9s
34 Nazarbaïev Ershat [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 15.9s
35 Chambrier Gregory [Switzerland ] team18 16.6s
36 Simpanen Rauno [Finland ] lemasson49 16.9s
37 Power Cody [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 16.9s
38 Fournier Romuald [France ] Red Bull 17.1s
39 Holmboe Torger [Denmark ] Apple-Gronjaer 17.1s
40 Coutereau Rémi [France ] Red Bull 18.2s
41 Jeng Josef [Sweden ] Aile de Faucon 19.4s
42 Halme Lasse [Finland ] lemasson49 19.7s
43 Mora Abelardo [Colombia ] charmes 20.2s
44 Bishop Brian [Eire ] La Route est Belle 20.3s
45 Maxwell Zack [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 20.8s
46 Besson Roger [France ] Red Bull 20.9s
47 Sadovski Lyokha [Russia ] Killer Instinct 21.1s
48 Balichard Gaëtan [Belgium ] Logitech-Fossil 21.3s
49 Fontaine Anthony [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 21.4s
50 Kearney Aban [Eire ] La Route est Belle 21.9s
51 Zatopek Bretislav [Czech Republic ] SISTAFOND 22.1s
52 Fjortoft Gunter [Norway ] radiocheck 22.2s
53 Bürger Arne [Germany ] Mimi Team 22.3s
54 Höckert Hann [Finland ] lemasson49 22.3s
55 Tärnström Ingvar [Sweden ] Aile de Faucon 22.4s
56 Uccellotti Mariano [Italy ] PandaTeam 22.6s
57 Daneels Frank [Belgium ] Logitech-Fossil 22.7s
58 Strelnikov Igor [Russia ] Killer Instinct 22.8s
59 Heidegger Fabian [Austria ] liberte 23.1s
60 Torp Aslak [Sweden ] Aile de Faucon 23.2s
61 Kiuru Daavid [Finland ] lemasson49 23.3s
62 Toporov Vova [Russia ] Killer Instinct 23.7s
63 Andersson Sony [Sweden ] Aile de Faucon 23.9s
64 Heidegger Claus [Austria ] liberte 25.5s
65 MacAlister Brendan [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 25.7s
66 Galacho Adriano [Spain ] Team Golden Font 26.1s
67 Bräckmann Franz [Germany ] Mimi Team 26.4s
68 Potiomkine Andrei [Russia ] Killer Instinct 26.5s
69 Salmon Maxime [France ] Red Bull 26.7s
70 Iglinskiy Dimetrius [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 26.7s
71 Myyrä Pekka [Finland ] lemasson49 26.8s
72 Chersky Ivan [Lithuania ] kerné 26.8s
73 Wikström Ola [Sweden ] Aile de Faucon 27.1s
74 Zberg Sven [Switzerland ] team18 27.1s
75 Van Driesten Jos [The Netherlands ] jeyson 27.1s
76 Dahl Einar [Norway ] radiocheck 27.6s
77 Svartvadet Karl-Erik [Sweden ] Aile de Faucon 28s
78 Bahchrer Luckas [Germany ] Mimi Team 28.2s
79 Nisu Alo [Estonia ] Team Panga 28.4s
80 Lassen Kjeld [Denmark ] Apple-Gronjaer 28.5s
81 Ammann Noe [Switzerland ] team18 28.5s
82 Gibson Grant [USA ] Voeckler Mania 28.7s
83 Gagné Benjamin [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 29.1s
84 Isömetsa Elias [Finland ] lemasson49 29.3s
85 Schmal Michael [Austria ] liberte 29.6s
86 Rydersstedt Halvor [Sweden ] Aile de Faucon 30s
87 Smailov Baurzhan [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 30.1s
88 Witczak Maksymilian [Poland ] aros team 30.1s
89 Decoster Owen [Belgium ] Logitech-Fossil 30.2s
90 Bahamed Alain [France ] Red Bull 30.3s
91 Genet Gérald [France ] Red Bull 30.4s
92 Sorensen Christer [Denmark ] Apple-Gronjaer 30.6s
93 Duff Scott [Eire ] La Route est Belle 31.6s
94 Nesheim Amalrik [Norway ] radiocheck 31.7s
95 Heidegger Logan [Austria ] liberte 31.9s
96 Nencini Gioacchino [Italy ] PandaTeam 31.9s
97 Lasheras Fabio [Spain ] Team Golden Font 32s
98 Reiser Weinera [Austria ] liberte 32.1s
99 MacKinley Fionn [Eire ] La Route est Belle 33.1s
100 Kröll Johan [Austria ] liberte 33.1s
101 Baillivet Gauvain [Belgium ] Logitech-Fossil 33.5s
102 Antonovitch Nadei [Russia ] Killer Instinct 33.7s
103 Acciaro Elvio [Italy ] PandaTeam 33.7s
104 Overmars Pouw [The Netherlands ] jeyson 33.9s
105 Päivärintä Paul [Finland ] lemasson49 34s
106 Barate Elías [Spain ] Team Golden Font 34.5s
107 Baumann Markus [UCV Leader] [Germany ] Mimi Team 35s
108 Vorburger Sebastian [Switzerland ] team18 35.5s
109 Dmitriyev Mile [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 36s
110 Ottir Finn [Eire ] La Route est Belle 36.3s
111 Gordon Reese [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 36.5s
112 Riakhine Yurii [Russia ] Killer Instinct 36.5s
113 Van den Broeck Jurgen [Belgium ] Logitech-Fossil 36.5s
114 Agassiz Lars [Switzerland ] team18 36.6s
115 Bryant Abel [USA ] Voeckler Mania 36.6s
116 Skultety Tihamér [Hungary ] Bartali 36.6s
117 Swart Chris [The Netherlands ] jeyson 36.8s
118 Schumacher Niklas [Germany ] Mimi Team 36.8s
119 Volvakov Radimir [Russia ] Killer Instinct 36.9s
120 Roszyk Cyprian [Poland ] aros team 37.3s
121 Ostergaard Anders [Denmark ] Apple-Gronjaer 37.8s
122 Jimenez Felipe [Spain ] Team Golden Font 38.7s
123 Soria Candingo [Mexico ] lourdes65 39.6s
124 Barguil Michel [France ] Red Bull 39.8s
125 Rast Louis [Switzerland ] team18 40.2s
126 Bouillon Cédric [Belgium ] Logitech-Fossil 40.7s
127 Serafini Isaia [Italy ] PandaTeam 40.8s
128 Lopez Antonio [Argentina ] BCC 41.3s
129 Kopp André [Germany ] Mimi Team 41.3s
130 O'Meara Senan [Eire ] La Route est Belle 41.8s
131 Mayo Norberto [Spain ] Team Golden Font 41.9s
132 Carroll Les [United Kingdom ] TheTruth-PROcyc 42.2s
133 Colombo Benito [Italy ] PandaTeam 43s
134 Tolibaïev Kobby [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 43.9s
135 Wheeler Grant [USA ] Voeckler Mania 44.4s
136 Muldoon Callum [Eire ] La Route est Belle 44.7s
137 Cardosa Dylan [Spain ] Team Golden Font 45.1s
138 Laborsen Nielsen [Belgium ] Logitech-Fossil 45.1s
139 Thijs Jeff [Belgium ] Logitech-Fossil 46s
140 Alba Jaime [Colombia ] charmes 46.3s
141 Mollema Bauke [The Netherlands ] jeyson 47s
142 Bergenheim Hann [Finland ] lemasson49 48.2s
143 Bélisle Nathen [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 48.6s
144 Tisdall Badurnn [Eire ] La Route est Belle 48.9s
145 Engländer Jeffrey [Germany ] Mimi Team 49.2s
146 Kippax Ako [Australia ] FCIF 50s
147 Vézina Evyn [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 50s
148 Ball Aditya [Australia ] FCIF 50.1s
149 Lykke Torben [Denmark ] Apple-Gronjaer 50.3s
150 Parra Reynaldo [Colombia ] charmes 50.4s
151 Siutsou Kanstantin [Belarus ] camps la source 50.7s
152 Ott Adrian [Switzerland ] team18 52.6s
153 Loos Jemp [Luxembourg ] LeopardTrek 52.7s
154 Taffi Emanuele [Italy ] PandaTeam 53s
155 Wojtila Mariusz [Poland ] aros team 54s
156 Harvey Jackson [Australia ] FCIF 54.3s
157 Loukachenko Vladimir [Belarus ] camps la source 55s
158 Harrison John [USA ] Voeckler Mania 55s
159 Iglinskiy Dhimitrios [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 55.2s
160 Denis Dylan [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 55.9s
161 Fontaine Andrew [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 56.4s
162 Puccinelli Gerardo [Italy ] PandaTeam 56.4s
163 Amdal Bjorn [Norway ] radiocheck 56.5s
164 Boasson-Hagen Edvald [Norway ] radiocheck 57.1s
165 Swart Dylan [The Netherlands ] jeyson 57.3s
166 Hill Matt [USA ] Voeckler Mania 58.6s
167 Lesnik Stanislao [Slovenia ] Elan Stars 59.8s
168 Svoger Klemens [Denmark ] Apple-Gronjaer 1m0.3s
169 Arnold Blake [USA ] Voeckler Mania 1m0.5s
170 Hassett Kyte [Australia ] FCIF 1m1s
171 Christensen Alrik [Norway ] radiocheck 1m1.1s
172 Lykke Soren [Denmark ] Apple-Gronjaer 1m1.1s
173 Sulzberg Aiden [Australia ] FCIF 1m1.4s
174 Stenneke Fouad [The Netherlands ] jeyson 1m1.7s
175 Abrahamsen Hagen [Denmark ] Apple-Gronjaer 1m2.4s
176 Kalmus Vladik [Slovenia ] Elan Stars 1m2.7s
177 Ivanjko Venzislaus [Slovenia ] Elan Stars 1m3s
178 Roos Landon [USA ] Voeckler Mania 1m3.3s
179 Matsunaga Shigematsu [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 1m3.5s
180 Franco Georgito [Colombia ] charmes 1m5s
181 Arrieta Augusto [Colombia ] charmes 1m5.7s
182 Gagnon Jakob [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 1m5.8s
183 Bergant Vavoussia [Slovenia ] Elan Stars 1m6.2s
184 Cerny Ctirad [Czech Republic ] SISTAFOND 1m6.9s
185 Van beethoven Günther [Germany ] Mimi Team 1m7.2s
186 Cancellara Amaury [Switzerland ] team18 1m7.4s
187 Samaca Emilio [Colombia ] charmes 1m8.5s
188 Schleck Johny [Luxembourg ] LeopardTrek 1m8.8s
189 Kaczmarek Leszek [Poland ] aros team 1m8.8s
190 Swits Frans [The Netherlands ] jeyson 1m9.6s
191 Ogasawara Mitsuhide [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 1m12.3s
192 Loukachenko Boris [Belarus ] camps la source 1m12.4s
193 Cerk Dima [Slovenia ] Elan Stars 1m13.2s
194 Nazarbayev Khazretgali [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 1m13.9s
195 Tokugawa Toki [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 1m14.2s
196 Cepeda Araujo [Colombia ] charmes 1m14.3s
197 Urnaghan Ailill [Eire ] [Eire ] La Route est Belle 1m14.9s
198 Hurtado Faustino [Colombia ] charmes 1m14.9s
199 Molinares Rolando [Colombia ] charmes 1m15.2s
200 Tarassov Ilyas [Uzbekistan ] vccourseulles 1m15.7s
201 Beg Bek [Uzbekistan ] vccourseulles 1m15.8s
202 Rioux Alexandre [Canada ] Etoile Cycliste Saint Clairoise 1m16.3s
203 Poloboc Ovidiu [Romania ] Giro Cycling Team 1m16.3s
204 Cash Neil [Australia ] FCIF 1m17.1s
205 Bîrlă Tănase [Romania ] Giro Cycling Team 1m17.7s
206 Izotov Demetri [Kazakhstan ] JESUS54 TEAM 1m17.7s
207 Kopernik Kamil [Poland ] aros team 1m18.3s
208 Pettersen Sigvard [Norway ] radiocheck 1m18.3s
209 Case Ahtayne [Australia ] FCIF 1m18.8s
210 Čobrda Maroš [Slovakia ] SVK Team 1m18.8s
211 Lenardic Ony [Slovenia ] Elan Stars 1m18.9s
212 Borovac Hugo [Croatia ] lucyfer 1m18.9s
213 Turner Adam [USA ] Voeckler Mania 1m19.6s
214 Leskovar Jarek [Slovenia ] Elan Stars 1m21.2s
215 Pascoe Dally [Australia ] FCIF 1m21.4s
216 Ivanjsek Julius [Slovenia ] Elan Stars 1m21.8s
217 Heleniak Hieronim [Poland ] aros team 1m22s
218 Besshô Shimpei [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 1m22.1s
219 Tomic Adel [Australia ] FCIF 1m22.3s
220 Takayama Morozane [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 1m22.3s
221 Monzon Mariano [Argentina ] BCC 1m22.5s
222 Lavrisa Tomo [Slovenia ] Elan Stars 1m23.1s
223 Di Stefano Alfredo [Argentina ] BCC 1m23.8s
224 Bauer Jim [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m24s
225 Iwaki Tsugiharu [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 1m25.4s
226 Fajnor Matej [Slovakia ] SVK Team 1m25.5s
227 Mirică Aurel [Romania ] Giro Cycling Team 1m25.8s
228 Saviola Milton [Argentina ] BCC 1m26.7s
229 Mans Craig [South Africa ] bocavélo79 1m26.7s
230 Pascal Bogdănel [Romania ] Giro Cycling Team 1m26.7s
231 Barrio Gabriel [Venezuela ] Bunny Funny 1m26.8s
232 Bartonicek Andel [Czech Republic ] SISTAFOND 1m28.7s
233 Davidson Abel [USA ] Voeckler Mania 1m28.8s
234 Bosák Dalibor [Slovakia ] SVK Team 1m28.9s
235 Yasav Stas [Uzbekistan ] vccourseulles 1m29.4s
236 Stevens Cameron [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m29.5s
237 Zambetti Estephan [South Africa ] bocavélo79 1m29.9s
238 Laschenova Rolands [Latvia ] Velo Kurši 1m30s
239 Demon Jairo [Mexico ] lourdes65 1m30.1s
240 Fourie Paul Alexander [South Africa ] bocavélo79 1m30.2s
241 Bilos Julian [Argentina ] BCC 1m30.8s
242 Buchta Ambroz [Czech Republic ] SISTAFOND 1m30.8s
243 Mečiar Bohdan [Slovakia ] SVK Team 1m31.4s
244 Márquez Oceas [Mexico ] [Mexico ] lourdes65 1m31.7s
245 Tawhai Luke [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m31.8s
246 Marco Santiago [Venezuela ] [World Cup's leader] [Venezuela ] Bunny Funny 1m32s
247 Daniel Dionisio [Portugal ] movistar 1m32.4s
248 Vázquez Baudilio [Mexico ] lourdes65 1m32.8s
249 Brzak Leo [Czech Republic ] SISTAFOND 1m33.6s
250 Krasauskas Deividas [Lithuania ] kerné 1m33.7s
251 Diaz perez Eduardo [Venezuela ] Bunny Funny 1m33.8s
252 Pertelson Jüri [Estonia ] Team Panga 1m33.9s
253 Alujevic Lazar [Croatia ] lucyfer 1m34s
254 Paulinho Sergio [Portugal ] movistar 1m34.6s
255 Şandru Balint [Romania ] Giro Cycling Team 1m34.9s
256 Yasav Maruf [Uzbekistan ] vccourseulles 1m34.9s
257 Adamovic Aleksandar [Croatia ] lucyfer 1m35.5s
258 Srzenski Leszek [Poland ] aros team 1m36s
259 Sanchez gomez Carlos [Venezuela ] Bunny Funny 1m36s
260 Rudoy Odil [Uzbekistan ] vccourseulles 1m36.6s
261 Mazurkiewicz Wlodzimierz [Poland ] aros team 1m37s
262 Dalton Chuma [South Africa ] bocavélo79 1m37.5s
263 Baskerville Mathew [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m37.7s
264 Perrang toni [Luxembourg ] LeopardTrek 1m38.1s
265 Kull Heiki [Estonia ] Team Panga 1m38.6s
266 van Hoven Paul Alexander [South Africa ] bocavélo79 1m39.5s
267 Veloso Cristovão [Portugal ] movistar 1m39.9s
268 Thiart Joshua [South Africa ] bocavélo79 1m39.9s
269 Lança Vincente [Portugal ] movistar 1m40s
270 Dzumanazarov Mahammatkodir [Uzbekistan ] vccourseulles 1m40.2s
271 Kirsipuu Jaan [Estonia ] Team Panga 1m40.3s
272 Dos Caras Edelfonso [Mexico ] lourdes65 1m40.6s
273 Sosa Mauro [Argentina ] BCC 1m40.8s
274 Murariu Fidel [Romania ] Giro Cycling Team 1m41.6s
275 El Santo Sam [Mexico ] lourdes65 1m41.8s
276 Scoponi Carlo [Argentina ] BCC 1m42.1s
277 Rodriguez gonzalez Gustavo [Venezuela ] Bunny Funny 1m42.1s
278 Šťastný Frederik [Slovakia ] SVK Team 1m42.1s
279 Crockett Riley [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m42.2s
280 Cullen Sonny [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m42.7s
281 Ijichi Yoshitaka [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 1m43s
282 Dočolomanský Móric [Slovakia ] SVK Team 1m43.3s
283 Masaryk Ondrej [Slovakia ] SVK Team 1m43.4s
284 Dreimanis Hermanis [Latvia ] Velo Kurši 1m44.2s
285 Holtsmann Pavel [Estonia ] Team Panga 1m44.2s
286 Donald Shem [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m44.4s
287 Schultz Kaupo [Estonia ] Team Panga 1m44.4s
288 Paz Alberto [Argentina ] BCC 1m44.9s
289 Neave Koro [UCV Leader] [World Cup's leader] [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m45.8s
290 Dean Willie [New-Zealand ] Lindt-Cailler 1m46s
291 Cards Jemp [Luxembourg ] LeopardTrek 1m46.1s
292 Kangert Tanel [Estonia ] Team Panga 1m46.3s
293 Casteco Cristovão [Portugal ] movistar 1m47.1s
294 Vienuolis Feliksas [Lithuania ] kerné 1m47.4s
295 Treier Gert [Estonia ] Team Panga 1m47.7s
296 Pomar Vincente [Portugal ] movistar 1m48.9s
297 Zambrana Issac [Venezuela ] Bunny Funny 1m49.4s
298 La Cruz Arménio [Portugal ] movistar 1m49.6s
299 Sanchez prieto Pedro [Venezuela ] Bunny Funny 1m49.6s
300 Bilbao Gael [Venezuela ] Bunny Funny 1m50s
301 Buda Dimitri [Ukraine ] ABSTEAM 1m50.2s
302 Baicea Şandru [Romania ] Giro Cycling Team 1m50.2s
303 Basanavičius Aaron [Lithuania ] kerné 1m50.8s
304 Theisen Han Sol [Luxembourg ] LeopardTrek 1m51.8s
305 Gouws At [South Africa ] bocavélo79 1m51.9s
306 Ţepeş Balint [Romania ] Giro Cycling Team 1m52.3s
307 Batur Vitaly [Uzbekistan ] vccourseulles 1m52.3s
308 Neuhaus Riko [Estonia ] Team Panga 1m52.8s
309 Neculau Filimon [Romania ] Giro Cycling Team 1m53.2s
310 Cárdenas Nason [Mexico ] lourdes65 1m53.6s
311 Colombano Gustavo [Portugal ] movistar 1m53.8s
312 Tenente Afonso [Portugal ] movistar 1m53.8s
313 Apšenieks Kaspars [Latvia ] Velo Kurši 1m54.5s
314 Moolman Kempen [South Africa ] bocavélo79 1m54.6s
315 Erkinov Rahman [Uzbekistan ] vccourseulles 1m54.7s
316 Kovačevic Grgur [Croatia ] lucyfer 1m54.9s
317 Jentges Johny [Luxembourg ] LeopardTrek 1m56.8s
318 Kohut Kindrat [Ukraine ] ABSTEAM 1m57.5s
319 Jimenez fernandez Francisco Javier [Venezuela ] Bunny Funny 1m57.8s
320 Aldape Chávez Nason [Mexico ] lourdes65 1m58.3s
321 Bošnjak Vlada [Croatia ] [Croatia ] lucyfer 1m58.4s
322 Šlekys Marijonas [Lithuania ] kerné 1m59.3s
323 Sestak Darko [Croatia ] lucyfer 1m59.9s
324 Bodor Ábel [Hungary ] Bartali 2m0.1s
325 Berg Fred [Luxembourg ] LeopardTrek 2m3.2s
326 Badal Vojta [Czech Republic ] SISTAFOND 2m3.2s
327 Gogol Yuri [Ukraine ] [Ukraine ] ABSTEAM 2m3.3s
328 Radocaj Viktor [Croatia ] lucyfer 2m3.6s
329 Semjonova Oļģerts [Latvia ] Velo Kurši 2m3.9s
330 Čapkovič Marek [Slovakia ] SVK Team 2m3.9s
331 Loukachenko Andrei [Belarus ] camps la source 2m4.7s
332 De la Rosa David [Mexico ] lourdes65 2m5.8s
333 Balakauskas Deividas [Lithuania ] kerné 2m5.9s
334 Kvotchkine Behruz [Uzbekistan ] vccourseulles 2m5.9s
335 Bogdanovich Vitali [Ukraine ] ABSTEAM 2m7s
336 Mihaljevic Hrvoje [Croatia ] lucyfer 2m8s
337 Villa Cesar [Argentina ] BCC 2m9.3s
338 Goedert-Bové Mike [Luxembourg ] LeopardTrek 2m9.5s
339 Bator Keve [Hungary ] Bartali 2m9.8s
340 Veremeenko Vukovitch [Belarus ] camps la source 2m9.9s
341 Glinskis Virgis [Lithuania ] kerné 2m10.1s
342 Matsushita Tadatoshi [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 2m10.2s
343 Ziemelis Teodors [Latvia ] Velo Kurši 2m10.4s
344 Zacharanka Zarkov [Belarus ] camps la source 2m10.5s
345 Janík Bohdan [Slovakia ] SVK Team 2m10.8s
346 Rusak Harasym [UCV Leader] [World Cup's leader] [Ukraine ] ABSTEAM 2m11.4s
347 Bilobrk Matija [Croatia ] lucyfer 2m11.7s
348 Hashiba Munenori [Japan ] TEAM VILLAGOSIA 2m12.7s
349 Arlauskis Bronius [Lithuania ] kerné 2m13s
350 Zeltiņš Normunds [Latvia ] Velo Kurši 2m14s
351 Wozny Petruso [Ukraine ] ABSTEAM 2m15.2s
352 Janse – van Rensburg Michael [South Africa ] bocavélo79 2m16.9s
353 Sadowski Aleksander [Ukraine ] ABSTEAM 2m18.6s
354 Schwartz Mich [Luxembourg ] LeopardTrek 2m25.7s
355 Skarbalius Feliksas [Lithuania ] kerné 2m28.9s
356 Usov Radovan [Belarus ] camps la source 2m28.9s
357 Bozek Dymtrus [Ukraine ] ABSTEAM 2m29.3s
358 Apostol Lél [Hungary ] Bartali 2m32s
359 Tilbergs Ziedonis [Latvia ] Velo Kurši 2m32s
360 Balazs Zekö [Hungary ] Bartali 2m39.6s
361 Imre Titusz [Hungary ] Bartali 2m40.2s
362 Āboliņš Fricis [Latvia ] Velo Kurši 2m41.1s
363 Makuch Tymofiy [Ukraine ] ABSTEAM 2m45.7s
364 Boros Tomaj [Hungary ] Bartali 2m47s
365 Hurkovovitch Lyës [Belarus ] camps la source 2m58s
366 Kope Sandor [Hungary ] Bartali 3m15.7s
367 Lukstiņš Oto [Latvia ] Velo Kurši 3m35.8s
368 Voros Orbán [Hungary ] Bartali 3m36.6s
369 Yafimkino Stanislas [Belarus ] camps la source [Puncture] 3m48.8s