Het Nieuwsblad Selections Nationales Espoirs Saison 21

1 Vega Diego [Venezuela ] nissart montiel team 5h38m29.1s 50 U22
2 Vegov Pedrov [Uzbekistan ] Atila 6.1s 45 U22
3 Dragūnas Vador [Lithuania ] lepoar-shack 6.1s 42 U22
4 Gil Elías [Spain ] bestiesnegres 6.1s 40 U22
5 Hébert Ryan [Canada ] Kkclaquette 31.6s 38 U22
6 Bezjak Bohuslav [Slovenia ] ctac 31.6s 36 U22
7 Démare Arnaud [France ] Team Scale 40s 34 U22
8 Galaunė Modestas [Lithuania ] lepoar-shack 40s 32 U22
9 Kamitsukenu Katsuzaemon [Japan ] Akumetsu 40s 30 U22
10 Pauwels Kevin [Belgium ] supertoto team 40s 28 U22
11 Laudrup Ole heinar [Norway ] radiocheck 40s 26 U22
12 Gilbert Christophe [Belgium ] supertoto team 40s 24 U22
13 Dvorak Anton [Czech Republic ] CZ Strezov team 40s 22 U22
14 Borat Konstantin [Uzbekistan ] Atila 40s 20 U22
15 Celcius Anders [Under 23 leader] [Sweden ] Aile de Faucon 57.2s 18 U22
16 Vermaelen Yarno [Belgium ] supertoto team 1m1.5s 16 U22
17 Gonzalez Pedro [Argentina ] loganteam 1m1.5s 14 U22
18 Westra Lieuwe [The Netherlands ] Team RaBo 1m1.5s 13 U22
19 Thorpe Ian [Germany ] Clem's 1m1.5s 12 U22
20 Bajrami Halvor [Sweden ] Aile de Faucon 1m1.5s 11 U22
21 Kraemer Kristen [Germany ] Clem's 1m1.5s 10 U22
22 Salmona Paco [Spain ] bestiesnegres 1m1.5s 9 U22
23 Kaušpėdas Vincas [Lithuania ] lepoar-shack [Fall] 1m19s 8 U22
24 Bramoonen Niels [Belgium ] supertoto team 1m19s 7 U22
25 Novorgov Elmurod [Uzbekistan ] Atila 1m19s 6 U22
26 Abdiyev Iven [Kazakhstan ] IMW 53 1m19s 5 U22
27 Simard Conner [Canada ] Kkclaquette 1m19s 4 U22
28 Cárdenas Dan [Mexico ] DilouTeam45 1m19s 3 U22
29 Cavendish Lewis [United Kingdom ] combslaville 1m19s 2 U22
30 Maréchal Denis [Belgium ] supertoto team 1m19s 1 U22
31 Mendes Tiago [Under 23 leader] [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 1m19s U22
32 Abdiyev Nazer [Kazakhstan ] IMW 53 1m19s U22
33 Smet Jean-philippe [Belgium ] supertoto team 1m19s U22
34 Cocu Mitchell [The Netherlands ] Team RaBo 1m19s U22
35 Julia Gerardo [Venezuela ] nissart montiel team 1m19s U22
36 Moya Alexis [Venezuela ] nissart montiel team 1m19s U22
37 Polansky Juriy [Ukraine ] TWIMO 1m19s U22
38 Lucero Javi [Spain ] bestiesnegres 1m19s U22
39 Rusinko Aleksander [Ukraine ] TWIMO 1m51s U22
40 Quinn Azizi [Under 23 leader] [South Africa ] Chas Patat 1m51s U22
41 Van garderen Tejay [USA ] EuropCarX 1m51s U22
42 Pempė Juras [Under 23 leader] [Lithuania ] lepoar-shack 1m51s U22
43 Day Bart [United Kingdom ] combslaville 1m51s U22
44 Akopyants Asror [Uzbekistan ] Atila 1m51s U22
45 Denys Dimitri [Ukraine ] TWIMO 1m51s U22
46 Headey Taylor [United Kingdom ] combslaville 1m51s U22
47 Kamyshev Dimetrus [Kazakhstan ] IMW 53 1m51s U22
48 Migeon Justin [France ] Team Scale 1m51s U22
49 Pecnik Oral [Slovenia ] ctac 1m51s U22
50 Ancic Bojan [Croatia ] Lindt-Cailler 1m51s U22
51 Rayel Mitchell [The Netherlands ] Team RaBo 1m51s U22
52 Georges Henri [France ] Team Scale 1m51s U22
53 Zarco Brandon [Venezuela ] nissart montiel team 1m51s U22
54 Witold Marek [Poland ] audi25 1m51s U22
55 Gardilho Batista [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 1m51s U22
56 Marcodini Edmondo [Italy ] Bergamo 1m51s U22
57 Krapikas Alanas [Lithuania ] lepoar-shack 2m5.6s U22
58 Cerar Karel [Slovenia ] ctac 2m5.6s U22
59 Parker Christophe [France ] Team Scale 2m5.6s U22
60 Gonzalez Jorge [Argentina ] loganteam 2m5.6s U22
61 St John Roger [United Kingdom ] combslaville 2m5.6s U22
62 Garic Obrad [Croatia ] Lindt-Cailler 2m5.6s U22
63 Gouveis Chris [South Africa ] Chas Patat 2m5.6s U22
64 Capol Matteo [Switzerland ] les ouf 2m5.6s U22
65 Kmet Rorric [UCV Leader] [World Cup's leader] [Under 23 leader] [Slovenia ] ctac 2m5.6s U22
66 Torfs Thomas [Belgium ] supertoto team [Puncture] 2m5.6s U22
67 Vendetta Yann [France ] Team Scale 2m5.6s U22
68 Higuain Vicente [Argentina ] loganteam 2m5.6s U22
69 Svoger Svend [Denmark ] Orange Mecanik 2m5.6s U22
70 MacPhadraig Dwayne [Eire ] Celtic team 2m5.6s U22
71 Luyt Thijs [The Netherlands ] Team RaBo 2m5.6s U22
72 Fujita Yoshi [Japan ] Akumetsu 2m5.6s U22
73 Tajine Kairat [Kazakhstan ] IMW 53 2m5.6s U22
74 Teniste Oskari [Estonia ] Team Panga 2m5.6s U22
75 MacFarlane Harry [United Kingdom ] combslaville 2m5.6s U22
76 Vossen Yarno [Belgium ] supertoto team 2m5.6s U22
77 Makimura Tamasaburo [Japan ] Akumetsu 2m5.6s U22
78 Savenkov Flavian [Under 23 leader] [Russia ] Gazprom Team 2m5.6s U22
79 Kocjanec Bolodenka [Slovenia ] ctac 2m5.6s U22
80 Driver Josh [United Kingdom ] combslaville 2m5.6s U22
81 Higuain Gonzalo [Argentina ] loganteam 2m5.6s U22
82 Straižys Marcelijus [Lithuania ] lepoar-shack 2m5.6s U22
83 Dyachenko Beibitzhan [Kazakhstan ] IMW 53 2m5.6s U22
84 Balderas Gorka [Spain ] bestiesnegres 2m5.6s U22
85 Abdulin Nazer [Under 23 leader] [Kazakhstan ] IMW 53 2m5.6s U22
86 Kavalchuk Milan [Belarus ] Team gragu 2m5.6s U22
87 Žemaitis Edgaras [Lithuania ] lepoar-shack 2m5.6s U22
88 Boyd Gary [USA ] EuropCarX 2m5.6s U22
89 Asurmaktov Artur [Uzbekistan ] Atila 2m5.6s U22
90 Bendtsen Hagen [Denmark ] Orange Mecanik 2m5.6s U22
91 Janos Alfréd [Hungary ] Bartali 2m5.6s U22
92 Fakin Dimka [Slovenia ] ctac 2m5.6s U22
93 Kuhar Lazlo [Slovenia ] ctac 2m5.6s U22
94 Räder Julius [Germany ] Clem's 2m5.6s U22
95 Rachodov Timur [Uzbekistan ] Atila 2m5.6s U22
96 Lövkvist Jari [Sweden ] Aile de Faucon 2m5.6s U22
97 Loukachenko Berg [Belarus ] Team gragu 2m5.6s U22
98 Delstren Carl [Belgium ] supertoto team 2m5.6s U22
99 Domingo Nicolás [Spain ] bestiesnegres 2m5.6s U22
100 Gaudin Luc [France ] Team Scale 2m5.6s U22
101 Räim Albert [Estonia ] Team Panga 2m5.6s U22
102 Jankulovski Marek [Czech Republic ] CZ Strezov team 2m5.6s U22
103 Gravdal Sigurd [Norway ] radiocheck 2m5.6s U22
104 Riegel Hans [Germany ] Clem's 2m5.6s U22
105 Panisello Lázaro [Spain ] bestiesnegres 2m5.6s U22
106 Canadell Jacinto [Spain ] bestiesnegres 2m5.6s U22
107 Lipka Yevhen [Ukraine ] TWIMO 2m5.6s U22
108 Häland Helge [Sweden ] Aile de Faucon 2m5.6s U22
109 Pfaff Kai [Germany ] Clem's 2m5.6s U22
110 Riquelme Americo [Argentina ] loganteam 2m5.6s U22
111 Castillo Nasario [Mexico ] DilouTeam45 2m5.6s U22
112 Van Giesen Simon [The Netherlands ] Team RaBo 2m5.6s U22
113 Wilström Aslak [Sweden ] Aile de Faucon 2m5.6s U22
114 Torres Fernando [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 2m5.6s U22
115 Tapia Davide [Argentina ] loganteam 2m5.6s U22
116 Dybvik Detled [Norway ] radiocheck 2m5.6s U22
117 Tuohy Rogan [Eire ] Celtic team 2m41.9s U22
118 Zaleski Lucjan [Poland ] audi25 2m41.9s U22
119 Lozoraitis Dainius [Lithuania ] lepoar-shack 2m41.9s U22
120 McCoy Douglas [USA ] EuropCarX 2m41.9s U22
121 Lopez ruiz Salvador [Under 23 leader] [Venezuela ] nissart montiel team 2m41.9s U22
122 Bartakovic Milan [Croatia ] Lindt-Cailler 2m41.9s U22
123 Birze Elmārs [Latvia ] Team HTC Highroad 2m41.9s U22
124 MacManus Christian [Eire ] Celtic team 2m41.9s U22
125 Vinther Halvor [Denmark ] Orange Mecanik 2m41.9s U22
126 Hoffmann Tyge [Denmark ] Orange Mecanik 2m41.9s U22
127 Eizenšteins Lauris [Latvia ] Team HTC Highroad 2m41.9s U22
128 Oba Ukiyô [Japan ] Akumetsu 2m41.9s U22
129 Shumanov Timo [Estonia ] Team Panga 2m41.9s U22
130 Bennett Abel [United Kingdom ] combslaville 2m41.9s U22
131 Manninen Martti [Estonia ] Team Panga 2m41.9s U22
132 Žmuidzinavičius Žydrūnas [Lithuania ] lepoar-shack 2m41.9s U22
133 Krämer Albrecht [Germany ] Clem's 2m41.9s U22
134 Gourov Alibek [Kazakhstan ] IMW 53 2m41.9s U22
135 Hernandez Goncalve [Spain ] bestiesnegres 2m41.9s U22
136 Filipkowski Tadeusz [Poland ] audi25 2m41.9s U22
137 Bielik Samuel [Slovakia ] cyclo-beauvais 2m41.9s U22
138 Giacinti Matias [Argentina ] loganteam 2m41.9s U22
139 Nekliaev Borzysław [Belarus ] Team gragu 2m41.9s U22
140 Tarassov Ilyos [Uzbekistan ] Atila 2m41.9s U22
141 Kalpaks Osvalds [Latvia ] Team HTC Highroad 2m41.9s U22
142 Klose Miroslav [Germany ] Clem's 2m41.9s U22
143 Kristiansen John [Norway ] radiocheck 2m41.9s U22
144 Iliescu Ghelasie [Romania ] Milram 2m41.9s U22
145 Dyrbov Kliment [Russia ] Gazprom Team 2m41.9s U22
146 Siutsou Dušo [Belarus ] Team gragu 2m41.9s U22
147 O'Meadhra Neal [Eire ] Celtic team 2m41.9s U22
148 FitzGerald Dron [UCV Leader] [World Cup's leader] [Under 23 leader] [Eire ] Celtic team 2m41.9s U22
149 Pavlikovský Bohumír [Slovakia ] cyclo-beauvais [Fall] 2m41.9s U22
150 Bjorge Vimund [Norway ] radiocheck 2m41.9s U22
151 Kukushkin Otajon [Uzbekistan ] Atila 2m41.9s U22
152 Polis Ādolfs [Latvia ] Team HTC Highroad 2m41.9s U22
153 Catala Abelardo [Spain ] bestiesnegres 2m41.9s U22
154 Zederman Andy [Germany ] Clem's 2m41.9s U22
155 Digernes Hakkon [Norway ] radiocheck 2m41.9s U22
156 Spinosa Damiano [Italy ] Bergamo 2m41.9s U22
157 Johannesen Nikolas [Denmark ] Orange Mecanik [Puncture] 2m41.9s U22
158 Bajnok Igor [Slovakia ] cyclo-beauvais 2m41.9s U22
159 Johansson Halfred [Sweden ] Aile de Faucon 2m41.9s U22
160 Vegaus Dragon [Belarus ] Team gragu 2m41.9s U22
161 Ivanc Borys [Slovenia ] ctac 2m41.9s U22
162 Boy Damon [Mexico ] DilouTeam45 2m41.9s U22
163 Beňo Milan [Slovakia ] cyclo-beauvais 2m41.9s U22
164 Constantin Enache [Romania ] Milram 2m41.9s U22
165 Hushovd Kjell [Norway ] radiocheck 2m41.9s U22
166 Del castillo Kevin [Venezuela ] nissart montiel team 2m41.9s U22
167 Poraszko Adam [Poland ] audi25 2m41.9s U22
168 Benz Cameron [Germany ] Clem's 2m41.9s U22
169 Gal Simion [Romania ] Milram 2m41.9s U22
170 Killer Santiago [Argentina ] loganteam [Puncture] 2m41.9s U22
171 Orzechowski Iwan [Poland ] audi25 2m41.9s U22
172 Găinuşă Horia [Romania ] Milram 2m41.9s U22
173 Söder Henrik [Sweden ] Aile de Faucon 2m41.9s U22
174 Jara Edvard [Czech Republic ] CZ Strezov team 3m39.8s U22
175 Buchta Drahomir [Czech Republic ] CZ Strezov team 3m39.8s U22
176 Lauritsen Erlend [Denmark ] Orange Mecanik 3m39.8s U22
177 Pell Haider [Australia ] U.C.L 3m39.8s U22
178 Kashechkin Renat [Kazakhstan ] IMW 53 3m39.8s U22
179 Stoelsaet Gilles [France ] Team Scale 3m39.8s U22
180 Joskowiak Zenon [Poland ] audi25 3m39.8s U22
181 Capet Brice [France ] Team Scale 3m39.8s U22
182 Cap Dorjan [Hungary ] Bartali 3m39.8s U22
183 Bene Keleman [Hungary ] Bartali 3m39.8s U22
184 Szymanowski Dawid [Poland ] audi25 3m39.8s U22
185 Radomierz Stefan [Poland ] audi25 3m39.8s U22
186 Taran Fadeyushka [Ukraine ] TWIMO [Fall] 3m39.8s U22
187 Scully Dan [New-Zealand ] lesnuls 3m39.8s U22
188 Toporov Obran [Russia ] Gazprom Team 3m39.8s U22
189 Parata Matai [New-Zealand ] lesnuls 3m39.8s U22
190 Irbe Rūdolfs [Under 23 leader] [Latvia ] Team HTC Highroad 3m39.8s U22
191 Savin Côme [France ] Team Scale 3m39.8s U22
192 Foreman George [New-Zealand ] lesnuls 3m39.8s U22
193 fon Freitāgs Hanss [Latvia ] Team HTC Highroad 3m39.8s U22
194 Khabiboullaev Gueorgi [Uzbekistan ] Atila 3m39.8s U22
195 Fernadez Alan [Venezuela ] nissart montiel team 3m39.8s U22
196 Bogdanov Liub [Russia ] Gazprom Team 3m39.8s U22
197 Beranek Otto [Czech Republic ] CZ Strezov team 3m39.8s U22
198 Jonsson Peder [Denmark ] Orange Mecanik 3m39.8s U22
199 Andrle Andel [Czech Republic ] CZ Strezov team 3m39.8s U22
200 Szczepaniak Marian [Poland ] audi25 3m39.8s U22
201 Rozenberga Osvalds [Latvia ] Team HTC Highroad 3m39.8s U22
202 Da Costa Adelino [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 3m39.8s U22
203 Cohen-Mintz Aigars [Latvia ] Team HTC Highroad 3m39.8s U22
204 Kozel Tymofiy [Ukraine ] TWIMO 3m39.8s U22
205 Eriksen Frederik [Denmark ] Orange Mecanik 3m39.8s U22
206 Kull Alo [Estonia ] Team Panga 3m39.8s U22
207 Alessandrini Pasquale [Italy ] Bergamo 3m39.8s U22
208 Lanaro Narcizo [Mexico ] DilouTeam45 3m39.8s U22
209 Nagoshi Rosanjin [Japan ] Akumetsu 3m39.8s U22
210 Medvedev Klavdi [Russia ] Gazprom Team 3m39.8s U22
211 Klavan Kalle [Estonia ] Team Panga 3m39.8s U22
212 Hallop Olas [Estonia ] Team Panga 3m39.8s U22
213 Amézaga Manfred [Mexico ] DilouTeam45 3m39.8s U22
214 Iacobescu Ignaţiu [Romania ] Milram 3m39.8s U22
215 Rajnik Erzhan [Kazakhstan ] IMW 53 3m39.8s U22
216 Roldán Radamas [Mexico ] DilouTeam45 3m39.8s U22
217 Abakuks Kaspars [Latvia ] Team HTC Highroad 3m39.8s U22
218 Condrad Decebal [Romania ] Milram 3m39.8s U22
219 Duchesne Lukas [Canada ] Kkclaquette 3m39.8s U22
220 Cunningham Liam [Eire ] Celtic team 3m39.8s U22
221 Dimitriu Geo [Romania ] Milram 3m39.8s U22
222 Hébert Mathew [Canada ] Kkclaquette 3m39.8s U22
223 Brownlee Richie [New-Zealand ] lesnuls 3m39.8s U22
224 Becerra Narcizo [Mexico ] DilouTeam45 3m39.8s U22
225 Crowe Jack [New-Zealand ] lesnuls 3m39.8s U22
226 Sutton Aaron [Under 23 leader] [New-Zealand ] lesnuls 3m39.8s U22
227 Arizmendi Teodore [Mexico ] DilouTeam45 3m39.8s U22
228 Soroka Ilko [Ukraine ] TWIMO 3m39.8s U22
229 Loos Carlo [Luxembourg ] Team Lux-treak 4m15.3s U22
230 Garber Nico [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 4m15.3s U22
231 McLean Gabriel [South Africa ] Chas Patat 4m15.3s U22
232 Andrews Matt [USA ] EuropCarX 4m15.3s U22
233 Janse – van Rensburg JC [South Africa ] Chas Patat 4m15.3s U22
234 Bold John [South Africa ] Chas Patat 4m15.3s U22
235 Price Jay [USA ] EuropCarX 4m15.3s U22
236 Berthoud Julien [Switzerland ] les ouf 4m15.3s U22
237 Nakano Hiro [Japan ] Akumetsu 4m15.3s U22
238 Czyz Luka [Ukraine ] TWIMO 4m15.3s U22
239 Kharamanda Nayden [Belarus ] Team gragu 4m15.3s U22
240 Berg Danny [Luxembourg ] Team Lux-treak 4m15.3s U22
241 De Paiva Netuno [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 4m15.3s U22
242 Tillström Labinor [Sweden ] Aile de Faucon 4m15.3s U22
243 Mclachlan Harry [New-Zealand ] lesnuls 4m15.3s U22
244 Von Hengel Sebastian [The Netherlands ] Team RaBo 4m15.3s U22
245 Uesugi Tsurayuki [Japan ] Akumetsu 4m15.3s U22
246 Moreno Conrado [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 4m15.3s U22
247 Repa Örs [Hungary ] Bartali 4m15.3s U22
248 Rojas Manuel [Colombia ] EPM UNE 4m15.3s U22
249 Kaptyukh Zdravkovitch [Belarus ] Team gragu 4m15.3s U22
250 Champagne Joshua [Canada ] Kkclaquette 4m15.3s U22
251 Ruffini Osvaldo [Italy ] Bergamo 4m15.3s U22
252 Kotov Kalle [Estonia ] Team Panga 4m15.3s U22
253 Florez Nelson [Colombia ] EPM UNE 4m15.3s U22
254 Puccinelli Umberto [Italy ] Bergamo 4m15.3s U22
255 Palade Petreuş [Romania ] Milram 4m15.3s U22
256 Kô Sho [Japan ] Akumetsu 4m15.3s U22
257 Carboni Emilio [Italy ] Bergamo 4m15.3s U22
258 Bernardino Mattia [Italy ] Bergamo 4m15.3s U22
259 Vanegas Pedro [Colombia ] EPM UNE 4m15.3s U22
260 Zinetchenko Mitrofan [Russia ] Gazprom Team 4m15.3s U22
261 Zennaro Benny [Italy ] Bergamo 4m15.3s U22
262 Colombano Fabio [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 4m15.3s U22
263 Babic Theodor [Czech Republic ] CZ Strezov team 4m15.3s U22
264 Ricardo Martinho [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 4m15.3s U22
265 Takusine Maton [Russia ] Gazprom Team 4m15.3s U22
266 Sarmiento Wilson [Colombia ] EPM UNE 4m15.3s U22
267 Kendall Richie [New-Zealand ] lesnuls [Puncture] 4m15.3s U22
268 Mesino Ruben dario [Colombia ] EPM UNE 4m15.3s U22
269 McCoy Chandler [USA ] EuropCarX 5m32.1s U22
270 De la Rive Patrick [Switzerland ] les ouf 5m32.1s U22
271 Strauss-kahn Andy [Luxembourg ] Team Lux-treak 5m32.1s U22
272 De py Paul [Switzerland ] les ouf [Puncture] 5m32.1s U22
273 Markovic Obren [Croatia ] Lindt-Cailler 5m32.1s U22
274 Magic Milorad [Croatia ] Lindt-Cailler 5m32.1s U22
275 Aleksic Varko [Croatia ] Lindt-Cailler 5m32.1s U22
276 Bedekovic Mile [Croatia ] Lindt-Cailler 5m32.1s U22
277 Sorensen Flemming [Denmark ] Orange Mecanik 5m32.1s U22
278 Sakal David [Hungary ] Bartali 5m32.1s U22
279 Edgar Mike [New-Zealand ] lesnuls 5m32.1s U22
280 Tsikhan Gniewko [Belarus ] Team gragu 5m32.1s U22
281 Aracic Dragan [Croatia ] Lindt-Cailler 5m32.1s U22
282 Bicek Julius [Slovenia ] ctac 5m32.1s U22
283 Linkgreim Ervin [Estonia ] Team Panga 5m32.1s U22
284 Murray Odhran [Eire ] Celtic team 5m32.1s U22
285 Riabtsev Nikita [Russia ] Gazprom Team 5m32.1s U22
286 Brekke Jorgen [Norway ] radiocheck 5m32.1s U22
287 Prazdnovsky Imrich [Czech Republic ] CZ Strezov team 5m32.1s U22
288 Balkenende Kullaten [The Netherlands ] Team RaBo 5m32.1s U22
289 Alfsen Aksel [Norway ] radiocheck 5m32.1s U22
290 Nystrom Adalbert [Sweden ] Aile de Faucon 5m32.1s U22
291 O'Connell Tomasin [Eire ] Celtic team 5m32.1s U22
292 Babka Jindrich [Czech Republic ] CZ Strezov team 5m32.1s U22
293 Lissandro Cesar [Argentina ] loganteam 5m32.1s U22
294 Katerinotchkine Pankrat [Russia ] Gazprom Team 5m32.1s U22
295 Pineros Mario [Colombia ] EPM UNE 5m32.1s U22
296 Heretik Roman [Slovakia ] cyclo-beauvais 5m32.1s U22
297 Pascal Gigel [Romania ] Milram 5m32.1s U22
298 Barbieri Mattia [Italy ] Bergamo 5m32.1s U22
299 Buenahora Heriberto [Colombia ] EPM UNE 5m32.1s U22
300 Aguilar tapias Guillermo [Colombia ] EPM UNE 5m32.1s U22
301 Ayre Lyndon [Australia ] U.C.L 6m45s U22
302 Turgis Johnny [Luxembourg ] Team Lux-treak 6m45s U22
303 Durrer Heddy [Switzerland ] les ouf 6m45s U22
304 Driscoll Jabari [South Africa ] Chas Patat 6m45s U22
305 Flesch Guido [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 6m45s U22
306 Schmal Maximilian [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 6m45s U22
307 Koinigg Noel [UCV Leader] [Under 23 leader] [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 6m45s U22
308 Abbet Heddy [Switzerland ] les ouf 6m45s U22
309 Marais Adrian [South Africa ] Chas Patat 6m45s U22
310 Saponaro Jang [Luxembourg ] Team Lux-treak 6m45s U22
311 Martin Jayson [Under 23 leader] [Switzerland ] les ouf 6m45s U22
312 Strauss-kahn Julien [Luxembourg ] Team Lux-treak 6m45s U22
313 Delcourt Andy [Luxembourg ] Team Lux-treak 6m45s U22
314 Sutherland Owen [United Kingdom ] combslaville 6m45s U22
315 Kopp Luc [Switzerland ] les ouf 6m45s U22
316 Blignaut MC [South Africa ] Chas Patat 6m45s U22
317 Tedbbutt Glen [Australia ] U.C.L 6m45s U22
318 Kennedy Jude [United Kingdom ] combslaville 6m45s U22
319 Lux Benoit [Luxembourg ] Team Lux-treak 6m45s U22
320 Specht Isaac [Switzerland ] les ouf 6m45s U22
321 Daniels Christopher [USA ] EuropCarX 6m45s U22
322 Bernard Benjamin [Canada ] Kkclaquette 6m45s U22
323 Mathews Billy [USA ] EuropCarX 6m45s U22
324 Turner Allen [USA ] EuropCarX 6m45s U22
325 Brookes Braxxden [Australia ] U.C.L 6m45s U22
326 Tauber Marvin [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 6m45s U22
327 Newcombe Alfred [Australia ] U.C.L 6m45s U22
328 Galler Barna [Hungary ] Bartali 6m45s U22
329 Zelinski Fedir [Ukraine ] TWIMO 6m45s U22
330 Chappel Luke [Australia ] U.C.L 6m45s U22
331 Podkonický Emanuel [Slovakia ] cyclo-beauvais 6m45s U22
332 Wariner Hanisi [South Africa ] Chas Patat 6m45s U22
333 Wirtz Michael [Luxembourg ] Team Lux-treak 6m45s U22
334 Tomic Jac [Australia ] U.C.L 6m45s U22
335 Matsushita Shuta [Japan ] Akumetsu 6m45s U22
336 Huba Izidor [Slovakia ] cyclo-beauvais 6m45s U22
337 Alderman Lyle [Australia ] U.C.L 6m45s U22
338 Beňo Bohuslav [Slovakia ] cyclo-beauvais 6m45s U22
339 Tomeček Servác [Slovakia ] cyclo-beauvais 6m45s U22
340 Rebelo Bartolomeu [Portugal ] SPORTING DE ELVAS 6m45s U22
341 Bercholdt Dominik [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 8m12.8s U22
342 Lietz Niki [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 8m12.8s U22
343 Schmidt Illias [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 8m12.8s U22
344 Lasutkin Kanstantin [Belarus ] Team gragu 8m12.8s U22
345 Erdelyi Örkény [Hungary ] Bartali 8m12.8s U22
346 Somogyi Ugod [Hungary ] Bartali 8m12.8s U22
347 Dady Sandor [Hungary ] Bartali 8m12.8s U22
348 Stadlober Marvin [Austria ] GerbenKartsensFietsPloegOlderjek 8m12.8s U22
349 Velazquez Edgar [Venezuela ] nissart montiel team 8m12.8s U22
350 Karabajic Grgur [Croatia ] Lindt-Cailler 8m12.8s U22
351 Tilburg Tobias [The Netherlands ] Team RaBo 8m12.8s U22
352 Sada Rafael [Mexico ] DilouTeam45 8m12.8s U22
353 Plante John [Canada ] Kkclaquette 8m12.8s U22
354 Beaulieu Aidyn [Canada ] Kkclaquette 8m12.8s U22
355 Gonzalez hernandez José Guadalupe [Venezuela ] nissart montiel team 8m12.8s U22
356 Herrera Luis [Colombia ] EPM UNE 8m12.8s U22
357 Rautanen Matti [Finland ] diegolh 11m6.7s U22
358 Väyrinen Marko [Under 23 leader] [Finland ] diegolh 11m6.7s U22
359 Enlund Klaes [Finland ] diegolh 11m6.7s U22
360 Mattila Alfons [Finland ] diegolh 11m6.7s U22
361 Hasu Edvard [Finland ] diegolh 11m6.7s U22
362 Picard Cameron [Canada ] Kkclaquette 12m24.3s U22
363 Kokko Niko [Finland ] diegolh 12m59.6s U22
364 Nevala Klaes [Finland ] diegolh 12m59.6s U22
365 Vainio Johannes [Finland ] diegolh 12m59.6s U22
366 Paananen Asmo [Finland ] diegolh 12m59.6s U22
367 Van Rees Gijsbert [The Netherlands ] Team RaBo 12m59.6s U22
368 Tallent Abishek [Australia ] U.C.L 17m6.1s U22