Montreal Quebec City Selections Nationales Saison 27

1 Tsurikov ZarkovBelarus Belarus Baiona Belarus 6h12m50s 50
2 Thorsen Nickelsen Norway BVS Norway 0s 45
3 Briedis Jānis Latvia Team Marmotte Latvia 0s 42
4 Eizenšteins Fricis Latvia Team Marmotte Latvia 0s 40
5 Feillu BriceFrance France Europcar Vendée U France 0s 38
6 Clemmensen HalvorDenmark Denmark alphadog Denmark 0s 36
7 Kurokawa Kyûdaiyu Japan Akumetsu Japan 0s 34
8 Vinokourov Demetri Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s 32
9 Bloch AdamPoland Poland Korps Team Poland 0s 30
10 Martinsen Ole heinar Norway BVS Norway 0s 28
11 Gruzdev Aslan Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s 26
12 Teteriouk Kapan Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s 24
13 Somerville Ian United Kingdom combslaville United Kingdom 0s 22
14 Dobkevičius Romualdas Lithuania lepoar-shack Lithuania 0s 20
15 Bohorquez Faustino Colombia FoudreBlanche Colombia 0s 18
16 Tapis Kenny France Europcar Vendée U France 0s 16
17 Heino Lennart Sweden pegoumas Sweden 0s 14
18 Larsen Kjeld Denmark alphadog Denmark 0s 13
19 Blecha Frantisek Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s 12
20 Eugen Finn Austria Phoenix Austria 0s 11
21 Aarnes Ole heinar Norway BVS Norway 0s 10
22 Adamsson Lars-Göran Sweden pegoumas Sweden 0s 9
23 Bezjak Karol Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s 8
24 Hertz Rozle Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s 7
25 Erkinov Rahman Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 0s 6
26 Pinelli Igor Italy PTeam Italy 0s 5
27 Mannio Pekka Finland destran Finland 0s 4
28 Goldberg Žydrūnas Lithuania lepoar-shack Lithuania 0s 3
29 Salimov Igor Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 0s 2
30 Doray Gaetan France Europcar Vendée U France 0s 1
31 Paumgarten Herbert Austria Phoenix Austria 0s
32 Wadz Jorn Denmark alphadog Denmark 0s
33 Nepomnyachshiy Eric Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s
34 Lesaffre Terry France Europcar Vendée U France 0s
35 Amirov Aljan Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 0s
36 Cerar Karel Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s
37 Olsson Asbjörn Sweden pegoumas Sweden 0s
38 Zacharanka Zarkov Belarus Baiona Belarus 0s
39 Bahamed Raphael France Europcar Vendée U France 0s
40 Galván Gamaliel Mexico Cool Cycling Mexico 0s
41 Strauss-kahn Benoit Luxembourg nanakiteam Luxembourg 0s
42 Meras Mykolas Lithuania lepoar-shack Lithuania 0s
43 Fernandez ruiz Luis Enrique Venezuela Rantanteam Venezuela 0s
44 Buchta Drahomir Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s
45 Mačiūnas MariusLithuania Lithuania lepoar-shack Lithuania 0s
46 Parkhomenka Mladen Belarus Baiona Belarus 0s
47 Brink Jörgen Sweden pegoumas Sweden 0s
48 Bodet Teddy France Europcar Vendée U France 0s
49 Prosa Reimo Estonia team 42 Estonia 0s
50 David Colin France Europcar Vendée U France 0s
51 Spijkers Chris The Netherlands loganteam The Netherlands Fall 0s
52 Abilov Erzhan Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s
53 Kharamanda Nayden Belarus Baiona Belarus 0s
54 Vaitkus William Lithuania lepoar-shack Lithuania 0s
55 Bilos Juan FranciscoArgentina Argentina boukhateam Argentina 0s
56 Suvi Mart Estonia team 42 Estonia 0s
57 Armandi Pierluigi Italy PTeam Italy 0s
58 Charbonier David France Europcar Vendée U France 0s
59 Ivanjko Anatol Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s
60 Terrien Julien France Europcar Vendée U France 0s
61 Barreres Jerico Spain SaxooBank Spain 0s
62 Amaliev Yurii Russia Gazprom Team Russia 0s
63 Abdoujaparov Djamolidine Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 0s
64 Becerra Juan pablo Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
65 Jara Edvard Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s
66 Gonzalez Jorge Argentina boukhateam Argentina 0s
67 Sabonis Maironis Lithuania lepoar-shack Lithuania 0s
68 Joao Conrado Portugal Efapel glassdrive Portugal 0s
69 Vaca Hernan Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
70 Torres Fernando Portugal Efapel glassdrive Portugal 0s
71 Rementeria Xabier Venezuela Rantanteam Venezuela 0s
72 Charlier Rick Belgium Logitech-Fossil Belgium 0s
73 Munoz lopez Marco Antonio Venezuela Rantanteam Venezuela 0s
74 Apa Solt Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
75 Gigliotti Rodrigo Italy PTeam Italy 0s
76 Douranitchev Hereban Russia Gazprom Team Russia 0s
77 Vogels Agany Australia Ratatouille-FC Australia 0s
78 Salas Kevin Venezuela Rantanteam Venezuela 0s
79 Marcus Allan Belgium Logitech-Fossil Belgium 0s
80 Grants Daniels Latvia Team Marmotte Latvia 0s
81 Martínez Wilfred Mexico Cool Cycling Mexico 0s
82 Gjersten Braksten Norway BVS Norway 0s
83 Čaplovič Kristián Slovakia CK Karlovka Slovakia 0s
84 Fico PravoslavSlovakia Slovakia CK Karlovka Slovakia 0s
85 Higuain Vicente Argentina boukhateam Argentina 0s
86 Museeuw Johan Belgium Logitech-Fossil Belgium 0s
87 Becchio Esteban Argentina boukhateam Argentina 0s
88 Rooney Mickey Eire Cannondale Eire 0s
89 Vázquez Baudilio Mexico Cool Cycling Mexico 0s
90 El Hijo del Santo Manny Mexico Cool Cycling Mexico Fall 0s
91 Kirsipuu Rein Estonia team 42 Estonia 0s
92 Zamora Miguel Ángel Venezuela Rantanteam Venezuela 0s
93 Aguero Mikel Argentina boukhateam Argentina 0s
94 Kūla Hanss Latvia Team Marmotte Latvia 0s
95 Rojas Alonzo Spain SaxooBank Spain 0s
96 Hilfenhaus Wesley Australia Ratatouille-FC Australia 0s
97 Delgadillo Leandro Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
98 Kalinouskayov Kalino Belarus Baiona Belarus 0s
99 Palafox Valentin Mexico Cool Cycling Mexico 0s
100 Kozlowski Wilhelm Poland Korps Team Poland 0s
101 Rautanen Matti Finland destran Finland 0s
102 Irizar Mikel Spain SaxooBank Spain 0s
103 Diaz Araujo Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
104 Calzolari Fabio Italy PTeam Italy 0s
105 Paisan Gustavo Portugal Efapel glassdrive Portugal 0s
106 Spinelli Ivan Italy PTeam Italy 0s
107 Ryan Owen United Kingdom combslaville United Kingdom 0s
108 Wall Szymon Eire Cannondale Eire 0s
109 Salido Candalario Mexico Cool Cycling Mexico 0s
110 Dratchev Bożeno Belarus Baiona Belarus 0s
111 Hernández Ramírez Edilberto Mexico Cool Cycling Mexico 0s
112 Coll KeithWorld Cup's leader Eire Cannondale Eire 0s
113 Aristizabal Andres miguel Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
114 Riquelme Mikel Argentina boukhateam Argentina 0s
115 Ospanov Beibitzhan Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s
116 O'Leary Adams United Kingdom combslaville United Kingdom 0s
117 Prette Matt Argentina boukhateam Argentina 0s
118 Court Steve Eire Cannondale Eire 0s
119 Martillo Raúl Spain SaxooBank Spain 0s
120 Višňovský Radoslav Slovakia CK Karlovka Slovakia 0s
121 Leipheimer Ronald USA bubbagump USA 0s
122 Furtado Glaucio Portugal Efapel glassdrive Portugal 0s
123 Benitez Agustín Spain SaxooBank Spain 0s
124 Paška Eduard Slovakia CK Karlovka Slovakia 0s
125 Di Stefano Alfredo Argentina boukhateam Argentina 0s
126 Latchinov Stepan Russia Gazprom Team Russia 0s
127 Kolessov Baurzhan Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s
128 Jaroszewski Dariusz Poland Korps Team Poland 0s
129 Zysman Stefan Poland Korps Team Poland 0s
130 Pouchkine Kir Russia Gazprom Team Russia 0s
131 Zarrabeitia Bemabe Spain SaxooBank Spain 0s
132 MacManus Christian Eire Cannondale Eire 0s
133 Medvedev Klavdi Russia Gazprom Team Russia 0s
134 Mourinho José Portugal Efapel glassdrive Portugal 0s
135 Germishuis Jay South Africa Solo South Africa 0s
136 MacKintosh Stephen United Kingdom combslaville United Kingdom 0s
137 Jylka Dragoslav Belarus Baiona Belarus 0s
138 Demon Jairo Mexico Cool Cycling Mexico 0s
139 Gallardo Paulo Argentina boukhateam Argentina 0s
140 Long Jacob Australia Ratatouille-FC Australia 0s
141 Wadz Erlend Denmark alphadog Denmark 0s
142 Andrle Novak Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s
143 Dziatsuk Ludmila Belarus Baiona Belarus 0s
144 Totti Demetrio Italy PTeam Italy 0s
145 Dick Tosh New-Zealand dorsen New-Zealand 0s
146 Galardo Alberto Italy PTeam Italy 0s
147 Matthews Bill United Kingdom combslaville United Kingdom 0s
148 Miller Abe Australia Ratatouille-FC Australia 0s
149 Jessen Erland Denmark alphadog Denmark 0s
150 Bonilla sanchez Juan pablo Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
151 Moller Jokum Denmark alphadog Denmark 0s
152 Sheehy Shay Eire Cannondale Eire 0s
153 Krievs Uldis Latvia Team Marmotte Latvia 0s
154 Monteyne David Belgium Logitech-Fossil Belgium 0s
155 Sullivan Casey United Kingdom combslaville United Kingdom 0s
156 Allgöwer Nicolas Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 0s
157 Poliakoff Yurii Russia Gazprom Team Russia 0s
158 Mlynar Alexej Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s
159 Tchaikovsky Piotr Poland Korps Team Poland 0s
160 Sarnytchev Alexandre Russia Gazprom Team Russia 0s
161 Lagerfeld Karl Germany C.C.Gruissan Germany 0s
162 Elek Keled Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
163 Barkov Alex Russia Gazprom Team Russia 0s
164 Panucci Filippo Italy PTeam Italy 0s
165 Given Kacper Eire Cannondale Eire 0s
166 Rodriguez Alejandro Spain SaxooBank Spain 0s
167 Roldán Radamas Mexico Cool Cycling Mexico 0s
168 Gerdemann Arnold Germany C.C.Gruissan Germany 0s
169 Fleming Glen CraigSouth Africa South Africa Solo South Africa 0s
170 Prunevora VojtechCzech Republic Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s
171 de Beer Alexander South Africa Solo South Africa 0s
172 Fernandes Graciano Portugal Efapel glassdrive Portugal 0s
173 Csaszar Solt Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
174 Golic Kazatimir Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s
175 Alvo Cilio Portugal Efapel glassdrive Portugal 0s
176 Gulea Iosiv Romania MATRIX Team Romania 0s
177 Onoue Shôshirô Japan Akumetsu Japan 0s
178 Smith Owen USA bubbagump USA 0s
179 Palinkas Zétény Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
180 Ichihara Nobunori Japan Akumetsu Japan 0s
181 Nikolic DragomirCroatia Croatia Saxo Columbia Croatia 0s
182 Bartoš Severín Slovakia CK Karlovka Slovakia 0s
183 Uribe Urbelino Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
184 Myyrä Eemil Finland destran Finland 0s
185 Jerom Kasimer Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s
186 Arbalez Cochise Colombia FoudreBlanche Colombia 0s
187 Marinescu Toader Romania MATRIX Team Romania 0s
188 Stollar Kund Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
189 Voronine Vladimir Russia Gazprom Team Russia 0s
190 Magnussen Vadim Norway BVS Norway 0s
191 Hrişcu Titus Romania MATRIX Team Romania 0s
192 Neculau Filimon Romania MATRIX Team Romania 0s
193 Frank Linus Germany C.C.Gruissan Germany 0s
194 Baicea Afrăsinei Romania MATRIX Team Romania 0s
195 Rajnik Sashenka Kazakhstan VSB Kazakhstan 0s
196 Smith Odhran Eire Cannondale Eire 0s
197 Kavcic Bohuslav Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s
198 Oros Megyer Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
199 Dalton Donald South Africa Solo South Africa 0s
200 Bosák Dalibor Slovakia CK Karlovka Slovakia 0s
201 Hanko Pankrác Slovakia CK Karlovka Slovakia 0s
202 Besleagă Valerian Romania MATRIX Team Romania 0s
203 Brabec Ctibor Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 0s
204 Stoman Jandrich South Africa Solo South Africa 0s
205 Ţiriac Gheorghe Romania MATRIX Team Romania 0s
206 Golub Obren Croatia Saxo Columbia Croatia 0s
207 Sinkovic Zlatan Croatia Saxo Columbia Croatia 0s
208 Bor Urban Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 0s
209 Negură Eugen Romania MATRIX Team Romania 0s
210 Moul John-Lee South Africa Solo South Africa 0s
211 Vargo Lehel Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
212 Suba Megyer Hungary Valdorcia Bike Hungary 0s
213 Hill Matt USA bubbagump USA 0s
214 Gasthaus Otho Germany C.C.Gruissan Germany 0s
215 O’Halloran Marius South Africa Solo South Africa 0s
216 Nützli Claudio Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 0s
217 Valdick Karl Germany C.C.Gruissan Germany 0s
218 Kopp Konrad Germany C.C.Gruissan Germany 0s
219 Voicu Bonifaciu Romania MATRIX Team Romania 0s
220 Koch Erhard Germany C.C.Gruissan Germany 0s
221 Lentz Günther Germany C.C.Gruissan Germany 0s
222 Frasier MaxNew-Zealand New-Zealand dorsen New-Zealand 2m6.8s
223 Isaaksson Andreas Sweden pegoumas Sweden 2m6.8s
224 Bartholf Mike The Netherlands loganteam The Netherlands 2m6.8s
225 Scully Dan New-Zealand dorsen New-Zealand 2m6.8s
226 Nikki Naozane Japan Akumetsu Japan 2m6.8s
227 Kreiner Gerd Austria Phoenix Austria 2m6.8s
228 Tsugaru Mitsuhiro Japan Akumetsu Japan 2m6.8s
229 Wislander Karl-Âke Sweden pegoumas Sweden 2m6.8s
230 Murray Clark USA bubbagump USA 2m6.8s
231 McGregor Edwin New-Zealand dorsen New-Zealand 2m6.8s
232 Höflehner Wolfgang Austria Phoenix Austria 2m6.8s
233 Lammer Helmut Austria Phoenix Austria 2m6.8s
234 Peter Peter Austria Phoenix Austria 2m6.8s
235 Skride Elmārs Latvia Team Marmotte Latvia 2m6.8s
236 Wilder Konstantin Austria Phoenix Austria 2m6.8s
237 Pariente Gregorio Spain SaxooBank Spain 2m6.8s
238 Bauer Jack New-Zealand dorsen New-Zealand 2m6.8s
239 Wrolich Herrman Austria Phoenix Austria 2m6.8s
240 Oliveira Inacio Portugal Efapel glassdrive Portugal 2m6.8s
241 Semjonova Jēkabs Latvia Team Marmotte Latvia 2m6.8s
242 Andrade José Manuel Venezuela Rantanteam Venezuela Puncture 2m6.8s
243 Hore Ma’a New-Zealand dorsen New-Zealand 2m6.8s
244 Millers Arnolds Latvia Team Marmotte Latvia 2m6.8s
245 Filipkowski Tadeusz Poland Korps Team Poland 2m6.8s
246 Pinto João Portugal Efapel glassdrive Portugal 2m6.8s
247 Pivonka Borivoj Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 2m6.8s
248 Pablo Gustavo Spain SaxooBank Spain 2m6.8s
249 Mhlanga Hannes South Africa Solo South Africa 2m6.8s
250 Puškaric Jovan Croatia Saxo Columbia Croatia 2m6.8s
251 Šimunic Vladimir Croatia Saxo Columbia Croatia 2m6.8s
252 Butorac Dario Croatia Saxo Columbia Croatia 2m6.8s
253 Garic Obrad Croatia Saxo Columbia Croatia 2m6.8s
254 Brkic Predrag Croatia Saxo Columbia Croatia 2m6.8s
255 Vugrinec Goran Croatia Saxo Columbia Croatia 2m6.8s
256 Dekýš Filip Slovakia CK Karlovka Slovakia 2m6.8s
257 MacGuire Nar Eire Cannondale Eire Fall 2m6.8s
258 Cardic Móric Slovakia CK Karlovka Slovakia 2m6.8s
259 le Roux Jaco South Africa Solo South Africa 2m6.8s
260 Frantz Nikki Germany C.C.Gruissan Germany 2m6.8s
261 Turgis Johnny Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
262 Bernard Benjamin Canada 49ers Canada 2m52.4s
263 Durrer Heddy Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 2m52.4s
264 McCaw Parekura New-Zealand dorsen New-Zealand 2m52.4s
265 Baumann Heddy Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 2m52.4s
266 Ward Elijah USA bubbagump USA 2m52.4s
267 Repo Paul Finland destran Finland 2m52.4s
268 Tait Fergus Australia Ratatouille-FC Australia 2m52.4s
269 Crawford Kaiden USA bubbagump USA 2m52.4s
270 Bach Sven Belgium Logitech-Fossil Belgium 2m52.4s
271 Pitkänen AllanFinland Finland destran Finland 2m52.4s
272 Jütz Roman Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 2m52.4s
273 Vanendert Jelle Belgium Logitech-Fossil Belgium Puncture 2m52.4s
274 Hallop AllanEstonia Estonia team 42 Estonia 2m52.4s
275 Rominger Robert Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 2m52.4s
276 Kepu Nikolas Australia Ratatouille-FC Australia 2m52.4s
277 Baba Go Japan Akumetsu Japan 2m52.4s
278 Baskerville Kiri New-Zealand dorsen New-Zealand 2m52.4s
279 Đoković Novak Slovenia Acsl Roquefort Slovenia 2m52.4s
280 Kitagaki Yakamochi Japan Akumetsu Japan 2m52.4s
281 Lyalko Marat Kazakhstan VSB Kazakhstan 2m52.4s
282 Baal Bryan The Netherlands loganteam The Netherlands 2m52.4s
283 Jackson Marlon USA bubbagump USA 2m52.4s
284 Labrosse Adam Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
285 Jankūnas Ignas Lithuania lepoar-shack Lithuania 2m52.4s
286 Murray Edward USA bubbagump USA 2m52.4s
287 Mahey Nils Belgium Logitech-Fossil Belgium 2m52.4s
288 Laakonen Matti Finland destran Finland 2m52.4s
289 Ryft Logan Canada 49ers Canada 2m52.4s
290 Goerens Mich Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
291 Gilbert Philippe Belgium Logitech-Fossil Belgium 2m52.4s
292 Musabayev Alisher Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 2m52.4s
293 Bogert Cees The Netherlands loganteam The Netherlands 2m52.4s
294 Avery Bill New-Zealand dorsen New-Zealand 2m52.4s
295 Preskovic Yasen Belarus Baiona Belarus 2m52.4s
296 Marcinkus Osvaldas Lithuania lepoar-shack Lithuania 2m52.4s
297 Karpenko Urmakhan Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 2m52.4s
298 Kęstutis Rimas Lithuania lepoar-shack Lithuania 2m52.4s
299 Olsson Johanson Sweden pegoumas Sweden 2m52.4s
300 Bauer Johny Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
301 Mietto Marko Finland destran Finland 2m52.4s
302 Dzumanarov Maqsud Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan Fall 2m52.4s
303 Edberg Stefan Sweden pegoumas Sweden 2m52.4s
304 Fontaine Ryan Canada 49ers Canada 2m52.4s
305 Ibrahimovic Ulf Sweden pegoumas Sweden 2m52.4s
306 Holzhalb Jon Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 2m52.4s
307 Bonde Jens Denmark alphadog Denmark 2m52.4s
308 Zilocchi Emiliano Italy PTeam Italy 2m52.4s
309 Akthar Folker Norway BVS Norway 2m52.4s
310 Sulzberg Preston Australia Ratatouille-FC Australia 2m52.4s
311 Michels Jeff Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
312 Mottram Aaron Australia Ratatouille-FC Australia 2m52.4s
313 Madsen Gustav Denmark alphadog Denmark 2m52.4s
314 Patgine Berdiyor Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 2m52.4s
315 Kelk Mihkel Estonia team 42 Estonia 2m52.4s
316 Aartsen Nils Belgium Logitech-Fossil Belgium 2m52.4s
317 Horan Joan United Kingdom combslaville United Kingdom 2m52.4s
318 Boucher Félix Canada 49ers Canada 2m52.4s
319 Vahtra Konstantin Estonia team 42 Estonia 2m52.4s
320 Contreras Roberto Venezuela Rantanteam Venezuela 2m52.4s
321 Overgaard Peder Denmark alphadog Denmark 2m52.4s
322 Carroll Greg United Kingdom combslaville United Kingdom 2m52.4s
323 Bänziger Franco Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 2m52.4s
324 Khamerev Timur Uzbekistan Europcar60 Uzbekistan 2m52.4s
325 Haussler Aydin Australia Ratatouille-FC Australia 2m52.4s
326 Weber Emile Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
327 Aarland Sebastian The Netherlands loganteam The Netherlands 2m52.4s
328 Uesugi TsurayukiJapan Japan Akumetsu Japan 2m52.4s
329 Schwartz Danny Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
330 Davi-dangel Johnny Luxembourg nanakiteam Luxembourg 2m52.4s
331 Pestalozzi Rodger Switzerland Lindt-Cailler Switzerland 2m52.4s
332 Buikema Izaak The Netherlands loganteam The Netherlands 2m52.4s
333 Leduc Jakub Canada 49ers Canada 2m52.4s
334 Pfannberger Gustav Czech Republic Proteam Pardubice Czech Republic 2m52.4s
335 Jedrzejczak Walentyn Poland Korps Team Poland 2m52.4s
336 Kaert Kaupo Estonia team 42 Estonia 2m52.4s
337 Pövvat Kristian Estonia team 42 Estonia 2m52.4s
338 Fernandez ruiz Daniel Venezuela Rantanteam Venezuela Puncture 2m52.4s
339 Cavendish Max United Kingdom combslaville United Kingdom 2m52.4s
340 Tadeuszak Czeslaw Poland Korps Team Poland 2m52.4s
341 Uesugi Mozuke Japan Akumetsu Japan 2m52.4s
342 Tootsi Sten Estonia team 42 Estonia 2m52.4s
343 Kundziņš Elmārs Latvia Team Marmotte Latvia 2m52.4s
344 Casas alexis Venezuela Rantanteam Venezuela 2m52.4s
345 Burger Hendrik The Netherlands loganteam The Netherlands 2m52.4s
346 Jedrzejczak Jaroslaw Poland Korps Team Poland 2m52.4s
347 Anderson Sam Canada 49ers Canada 2m52.4s
348 Järvinen Ville Finland destran Finland 2m52.4s
349 Plante JohnCanada Canada 49ers Canada 2m52.4s
350 Lalonde Conor Canada 49ers Canada 2m52.4s
351 Huhtala Gabriel Finland destran Finland 8m44s
352 Johnsrud Petter Norway BVS Norway 13m53.7s
353 Dickson Dwayne USA bubbagump USA 14m48.4s
354 Van Rees Toon The Netherlands loganteam The Netherlands 14m48.4s
355 Behring breivik Tormod Norway BVS Norway 17m59.6s
356 Kolstad Peder Norway BVS Norway 17m59.6s
357 Lucieer Eelke The Netherlands loganteam The Netherlands 21m58.2s
358 Desrosiers Liam Canada 49ers Canada 21m58.2s
359 Frantz Levin Austria Phoenix Austria 21m58.2s